Maria Andrejczyk cieszy się ze srebrnego medalu w rzucie oszczepem. Fot. PAP/Leszek Szymański

Maria Andrejczyk srebrną medalistką w rzucie oszczepem!

Redakcja Redakcja Igrzyska w Tokio Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Maria Andrejczyk rzuciła oszczepem 64,61 i zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Polscy lekkoatleci zdobyli już w Japonii ósmy medal.

25-letnia Andrejczyk najlepszy rezultat w konkursie finałowym uzyskała w drugiej próbie. Pozwolił on na zajęcie drugiego miejsca w konkursie.

Polecamy:

Messi powiedział "nie" Barcelonie i świat zatrząsł się w posadach

Doczekaliśmy się drugiego Korzeniowskiego. Tomala ze złotem olimpijskim dla Polski!

Złoto wywalczyła Chinka Shiying Liu - 66,34, a brąz Australijka Kelsey-Lee Barber - 64,56.

Pięć lat temu w Rio de Janeiro Polka w eliminacjach poprawiła rekord kraju, ale w finale olimpijskim zajęła czwarte miejsce. W tym roku Andrejczyk prowadzi na listach światowych wynikiem 71,40, który jest rekordem Polski.

W 1936 roku w Berlinie brązowy medal igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem wywalczyła Maria Kwaśniewska.

Gratulacje od prezydenta

"Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem olimpijskim w rzucie oszczepem. Piękna i dzielna dziewczyna. Wielka radość w rodzinnym domu i we wszystkich naszych sercach. Brawo! Wielki sukces! Gratulujemy i dziękujemy!" - napisał w piątek prezydent Duda na Twitterze.

KW

Lionel Messi odchodzi z Barcelony

Legia uciekła spod topora. Remis z Dinamem Zagrzeb w eliminacjach do Ligi Mistrzów