1 obserwujący
157 notek
216k odsłon
1428 odsłon

Stocznia Szczecin bez Bartosza Kurka. Nitras wini PiS za kłopoty finansowe klubu

Bartosz Kurek, fot. x-news
Bartosz Kurek, fot. x-news
Wykop Skomentuj29

Najlepszy siatkarz Europy Bartosz Kurek nie jest już zawodnikiem Stoczni Szczecin. Jest pierwszym, który opuścił klub będący w potężnych tarapatach finansowych. Poseł PO Sławomir Nitras komentuje, że "Stocznia to przykłady skrajnej niekompetencji PIS".

"Klub piłki siatkowej Stocznia Szczecin informuje, że Bartosz Kurek nie jest już zawodnikiem naszej drużyny. Umowa między atakującym oraz klubem została rozwiązana za porozumieniem stron" - czytamy w komunikacie klubowym. "Serdecznie dziękujemy Bartkowi nie tylko za znakomitą grę w barwach Stoczni Szczecin, ale też za jego zaangażowanie i codzienną postawę. Zawodnikowi życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej karierze sportowej" – dodają działacze siatkarskiej ekipy.


Zgodnie z przepisami, Kurek mógł rozwiązać umowę, bo nie otrzymał należnego wynagrodzenia w ciągu 90 dni. W ślady Kurka mają pójść jeszcze inni zawodnicy. - Sądzę, że jeszcze dzisiaj kolejnych dwóch zawodników może opuścić klub - przyznał prezes Jakub Markiewicz, jednak nie chciał powiedzieć, którzy to gracze.

Kurek rano rozwiązał kontrakt ze Stocznią i lada dzień podpisze umowę z innym klubem. Nieoficjalnie mówi się o zainteresowaniu Kurkiem jednego z klubów tureckich. Z kolei na giełdzie transferowej nazwisko Nicholasa Hoaga kojarzone jest z włoskim zespołem z Perugii.

Stocznia Szczecin podpisała kontrakt z największymi gwiazdami, z Bartoszem Kurkiem i Matejem Kazijskim na czele. Miesięczna pensja tego pierwszego miała oscylować w granicach 150 tysięcy złotych. Klub nie ma jednak  pieniędzy na wypłaty i nie jest wykluczone, że w czwartek rozegra ostatni mecz w PlusLidze (z Treflem Gdańsk), a następnie ogłosi upadłość. Według informacji Markiewicza sprzed kilku dni, zespół zalega zawodnikom przynajmniej dwie pensje.

- Jeszcze walczymy. Łatwo się nie poddamy. Szukamy pieniędzy na wszelkie sposoby. Będziemy chcieli uratować z tej drużyny co tylko się da - zadeklarował i zapewnił, że czwartkowy mecz z Treflem, mimo że w okrojonym składzie, Stocznia Szczecin rozegra.


(wideo TVN24/x-news)

Próbując ratować sytuację zarząd Stoczni zgłosił się do władz Szczecina o wsparcie na utrzymanie składu. Pieniędzy nie dostał. W zamian magistrat opublikował komunikat następującej treści: "Informujemy, że siatkarski klub Stocznia Szczecin oczekiwał od Miasta w trybie pilnym dodatkowych 300 tys. zł, które miały być przeznaczone na spłatę dwumiesięcznej pensji jednego z czołowych zawodników. Oczekiwanie, że Miasto będzie opłacać kontrakt jednego z graczy pozostawiamy ocenie opinii publicznej.

W ciągu ostatnich trzech lat siatkarski klub otrzymał od Miasta niemal 3,4 mln zł. Tylko w bieżącym roku 1,2 mln zł. Środki przyznawane są w ramach corocznych konkursów. Przyznanie dodatkowych pieniędzy poza tym trybem jest niemożliwe".

Poseł PO Sławomir Nitras, który w ostatnich wyborach startował na prezydenta Szczecina, uważa, że za kłopoty Stoczni Szczecin odpowiada PiS.

Nitras przepadł w pierwszej turze, przegrywając z Piotrem Krzystkiem, który został prezydentem Szczecina,  i Bartłomiejem Sochańskim z PiS.

W mediach, także włoskich, pojawiła się informacja, że firmą, na którą liczono w Szczecinie miał być koncern paliwowy Orlen, ale rozmowy nie zostały sfinalizowane umową. Tymczasem Orlen wsparł gigantyczną kwotą powrót Roberta Kubicy do startów w Formule 1. Markiewicz zdecydowanie obala ten zarzut, twierdząc, że nie będzie komentował takich rewelacji medialnych.

Polska Liga Siatkówki SA domaga się zabrania oficjalnego stanowiska przez Stocznię Szczecin w obliczu głośnych problemów finansowych. Organizator rozgrywek PlusLigi chce poznać też plany klubu na przyszłość.

Po ośmiu kolejkach PlusLigi Stocznia zajmuje w tabeli piąte miejsce, mając na koncie pięć zwycięstw i trzy porażki.

źródło: PAP, przegladsportowy.pl, sportowefakty.wp.pl

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła

Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport