1 obserwujący
166 notek
233k odsłony
534 odsłony

Wielki sukces ministra sportu. Bańka kandydatem na szefa Światowej Agencji Antydopingowej

Witold Bańka europejskim kandydatem na szefa organizacji WADA.
Witold Bańka europejskim kandydatem na szefa organizacji WADA.
Wykop Skomentuj11

Komitet Rady Europy ds. WADA zdecydował, że europejskim kandydatem na stanowisko przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej będzie Witold Bańka. - Polska wygrała w spektakularnym stylu, bo w pierwszej turze - komentował sukces minister sportu i turystyki. 

- Bardzo duże poparcie, bardzo silny mandat i wsparcie od wielu państw członkowskich Rady Europy. To jest wielki honor, wieli zaszczyt dla mnie i też wielka odpowiedzialność - powiedział Witold Bańka w rozmowie z PAP. Były sportowiec podziękował europejskim krajom za wsparcie kandydatury. 

- To jest nie tylko wielki dzień dla mnie, ale i dla Polski. To wielka szansa, przed którą stoimy. Przed nami kolejny krok. W maju rządy wybiorą oficjalnego prezydenta WADA. Przed nami długie, żmudne negocjacje z innymi kontynentami, ale ten mandat, czyli wsparcie całej Europy, jest naprawdę bardzo silny - nie ukrywał Bańka. Minister sportu dodał, że sukces nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc polskich polityków i MSZ. 


- Można powiedzieć, że wszyscy najważniejsi politycy w Polsce byli zaangażowani we wsparcie na różnych etapach: w trakcie rozmów bilateralnych i to przyniosło skutek - stwierdził. To, czy Bańka zostanie wybrany na szefa Światowej Agencji Antydopingowej, okaże się w maju. 

Minister sportu i turystyki w rządzie Mateusza Morawieckiego zapowiedział, że jeśli wygra głosowanie w Montrealu, będzie pracował w charakterze menadżera WADA. Za priorytet Bańka uważa pomoc biedniejszym krajom w prowadzeniu skuteczniejszej kontroli antydopingowej. Europejski kandydat na ważne stanowisko w świecie sportu zamierza również zmienić sposób komunikacji agencji na bardziej przejrzysty. 

W Strasburgu na Bańkę zagłosowało aż 28 państw z 49, a jego rywalami byli ministrowie z Belgii i Norwegii. Jeśli polski polityk zostanie przewodniczącym WADA, będzie mógł pełnić funkcje parlamentarne, ale już nie w randze ministra. 

- Serdeczne gratulacje dla Ministra Witolda Bańki. Wygrana już w pierwszej turze to kolejne potwierdzenie Twojej wiedzy i profesjonalizmu - chwalił członka rządu premier Mateusz Morawiecki. 


- Witold Bańka kandydatem Europy na szefa WADA! Czyli pozamiatane, praktycznie można gratulować wyboru ;) Spory prestiż i sukces dla Polski! - gratulował Bańce dziennikarz sportowy, Michał Pol. 

Źródło: PAP

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka