Lewandowski strzelał kilka razy, ale zawsze niecelnie, fot. PAP/Leszek Szymański

Mecz Polska-Austria. Wymęczony remis

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 30

Polska zremisowała w Warszawie z Austrią 0:0 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Do końca udało się utrzymać bezbramkowy wynik, mimo że Austriacy byli trudnym przeciwnikiem.

W pierwszej połowie rywale dosłownie stłamsili biało-czerwonych. Grali dynamicznie, ostro i gdyby nie skuteczne interwencje Łukasza Fabiańskiego, to stracilibyśmy niejedną bramkę.

W drugiej połowie Austriacy nieco osłabli i mecz był bardziej wyrównany. Polacy nie wykorzystali wielu szans, nawet Robert Lewandowski, który otrzymał idealne dośrodkowanie, a mimo to posłał piłkę nad poprzeczką. Podopieczni trenera Franco Fody utrzymywali się przy piłce przez 63 procent czasu gry, oddali 13 strzałów, w tym sześć celnych. Polacy mieli łącznie pięć i tylko dwa w światło bramki.

Mieliśmy dużo do stracenia, ale udało się uniknąć porażki. Polacy po pięciu kolejkach eliminacji Euro 2020 byli liderami grupy G z 12 punktami. Podopieczni selekcjonera Jerzego Brzęczka potrzebowali punktów, aby utrzymać pozycję lidera i bezpieczną przewagę. Przegrana z Austrią spowodowałaby, że to nasi rywale stanęliby na czele grupy.

Remis 0:0 przedłuża wprawdzie trwającą od marca 2014 roku serię bez porażki gospodarzy na PGE Narodowym, jednak nie daje biało-czerwonym spokoju w grupie G eliminacji. Mają 13 punktów, już tylko dwa przewagi nad Słowenią, która pokonała u siebie Izrael 3:2. Austria ma 10 "oczek".

Skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński - Dawid Kownacki, Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski (kapitan).