33 obserwujących
614 notek
695k odsłon
1703 odsłony

Żaba się gotuje. Powoli.

Wykop Skomentuj138

image


źródło:https://blog.meteomodel.pl/najzimniejszy-maj-od-1991-roku/, uzupełnienie własne Obecny maj, mimo, że chłodny to i tak jest znacznie cieplejszy od poprzednich z anomaliami ujemnymi.

Niestety nie ma jeszcze danych  globalnych dla maja 2020, więc zamieszczam dane dla kwietnia, żebyście mogli sobie zobaczyć, co oznacza słowo "GLOBALNE"

image


Jak widać GLOBALNE nie oznacza, że CZASEM, LOKALNIE nie będzie chłodniej!!!!

W kwietniu mieszkańcy na przykład Kanady mogli by narzekać na zimno (i pewnie narzekali), co zapewne wywołałoby, tak jak u nas, głosy "gdzie to globalne ocieplenie" Na co mieszkańcy Syberii mogliby zakrzyknąć: "u nas jest cholernie, rekordowo, gorąco!" Zresztą: czy naprawdę już zapomnieliście o rekordowo ciepłej zimie u nas? O całym rekordowo ciepłym 2010 roku? O rekordach czerwca 2019, wiosny 2018, całych lat 2018, 2015, 2014, o całej rekordowo ciepłej dekadzie 2010 - 2020?

Zresztą - uwaga wkracza statystyka - rozkład prawdopodobieństwa w ocieplającym się świecie zmniejsza szanse na wystąpienie miesięcy chłodnych ale nie do zera!

image

Tu świetnie widać tę zmienność, mimo, że anomalie ciepła z każdym rokiem obejmują coraz większe połacie ziemii, to nadal zdarzają się plamy chłodu:


Więcej, prognozy modeli komputerowych pokazują, że nawet pod koniec wieku, gdy ponad 98% globu objetych będzie anomaliami ciepła, to w pobliżu Islandii ma zalegać "plama" chłodu.Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości