Blog
Środowiskowiec
threeme
threeme ciekawy świata sceptyk
5 obserwujących 308 notek 288803 odsłony
threeme, 15 czerwca 2017 r.

Rozczarowanie elitami w Polsce

1763 103 1 A A A

Jak wiecie nie popieram PIS. Może i w ich programie wyborczym można doszukać się słusznych postulatów, jednak problem w tym, że tych które - w mojej ocenie - mogłyby nam poprawić życie jakoś tak za bardzo nie chcą realizować. Skupili się za to na froncie totalnej już obecnie walki z ekologami (vide Szyszko), osłabianiu wewnętrznego Unii Europejskiej - jasna sprawa, że to instytucja niedoskonała i wiele jej można zarzucić, ale jaka alternatywa w globalistycznym świecie? - (vide Waszczykowski vel San Escobar).

Prawu i Sprawiedliwości zarzucam też kłamstwo Smoleńskie. Tak, kłamstwo. Które przecież zarzucają innym. Paranoja. O Smoleńsku rzadko coś piszę, ale przez siedem lat byłem świadkiem tylu wpadek PISu, że krytykując tę partię nie mogę już nie wspomnieć tej tragedii. Słynny blef w Toruńskim studiu. Kłamstwa Berczyńskiego. Teraz powoływanie się na badania Wojskowej Akademi Technicznej, które opisują zupełnie coś innego... A na samym początku, dawno, dawno temu, bajki o sztucznej mgle (widoczną na zdjęciach satelitarnych), super-hiper magnesy lub bomby, które nie zostawiają śladów (nadal nie przedstawiono żadnych dowodów na wybuch). Wkurza też totalne zawłaszczenie tej tragedii, w której zginęli też przedstawiciele innych partii, którzy pojechali na uroczystości Katyńskie. A przy okazji: coś ostatnio nie widać władz PISu w Katyniu za często... W sumie jednak, po tych siedmiu latach Smoleńsk mało mnie obchodzi. Żałoba, która zwyczajowo trwa rok już dawno się skończyła. Zmarłym oddano wszelkie honory, nawet osoby nie wierzące w tych dniach z szacunku klękały i się modliły. W normalnym kraju nie wracano by już do tego, ograniczając się do skromnych uroczystości rocznicowych. Ale, na litość, miesięcznice? Czemu nie tygodnice lub dziennice??

Pisząc jednak tyle krytyki - mocno skrótowo, bo nie taki jest zamysł notki - na temat PISu (niektórzy powiedzą jadu) wcale nie popieram opozycji. Słaba, skłócona, bez wyrazistych, pełnych charyzmy liderów w zasadzie obecnie nie istnieje i to też sprzyja obecnej partii rządzącej. Nie ma u nas elit, nie ma ostrych, ale opartych na wzajemnym szacunku debat, nie ma wymiany argumentów. Jest  chamówa, jest wylewanie pomyj i zbieranie haków każdy na każdego. Niedługo grzebiąc w historii przeciwników tak jednej, jak i drugiej strony zejdą do lat przedszkolnych i będą krzyczeć: "a ty to donosiłeś pani na Adasia!"

Choć wcale nie byłem specjalnie przekonany do Platformy to jednak poparłem tę partię, jako mniejsze zło w stosunku do PIS, oczywiście w moim przekonaniu. Jednak PO pod wodzą Tuska to była partia, którą, mimo niedoskonałości, mogłem jeszcze popierać, obecnie, pod przywództwem Schetyny to nic tylko usiąść i płakać. Inne partie? Śmiech a potem załamanie nerwowe. Nowoczesna czasem wydaje się - na gruncie moich przekonań - całkiem ok. Przynajmniej do momentu jakiegoś wywiadu swojego przywódcy. I wtedy znowu człowieka dopada rozpacz: "co ten Petru znowu wygaduje?!" Brakuje mi partii centrowej, z mądrym przywódcą, brakuje mi ugrupowania, które zwrócą w końcu należytą uwagę na środowisko, ale bez haseł światopoglądowej skrajnej tolerancji, jak obecni Zieloni (współtworzeni między innymi przez... prof. Glińskiego(!)).  I chociaż w sejmie nie brakuje osób rozsądnych, tak z PISu, jak i z innych partii, tak pod wpływem liderów (?), chęci władzy (Teraz Kurwa My) te rozsądne osoby równają do wariatów jak poseł M.

I to wszystko jeszcze w atmosferze gadaniny, że my jesteśmy lepsi, że teraz to jest dobra zmiana. A może pomylili się i w haśle powinien być przecinek: "Dobra, zmiana"? No bo jak to, przez osiem ostatnich lat (to z Ucha Prezesa), kiedy rządziła Platforma była nieustanna krytyka o nepotyzm, kumoterstwo, łapówkarstwo, więc dobra zmiana powinna to wszystko ukrócić, prawda? A przynajmniej próbować minimalizować. A co jest? Jest jeszcze większy nepotyzm, jeszcze większe kumoterstwo a być może też i jeszcze większe łapówkarstwo (Szyszko bez skrępowania wręczający Błaszczakowi kopertę, ten w pewien sposób mówiący, żeby nie przy kamerze polsatu)... Dobra zmiana, vel Dobra, zmiana! Powinno być tego wszystkiego mniej a jest więcej. No i PIS, który jawi się jako partia prawicowa, który zwiększa udział państwa w gospodarce, który planuje CENTRALNY Port Lotniczy i wielkie inwestycje niczym plany pięcioletnie znane z minionego ustroju... Wielu rzeczy nie ogarniam, na przykład mechaniki kwantowej, robotyki, budowy rakiet, czy... polskiej polityki. Partia prawicowa, która ma w programie kwestie lewicowe... Partia, która zwiększa socjal i komplikuje bardziej podatki.

Polskie elity to... (tu w zasadzie każdy epitet jest dobry).Opublikowano: 15.06.2017 21:31.
Autor: threeme
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

1. Nie uznaję dogmatu nieomylności autorytetów. To też ludzie. 2. Nie uznaję śmierci jako ochrony przed krytyką. Szanuję zmarłych, ale to nie oznacza immunitetu przed krytyką. 3. Nie uznaję prawd objawionych - np zawartych w Biblii. 4. Niechętnie stosuję cenzurę i banowanie, ale są wyjątki, jak obrażanie czy trollowanie. 5. Będę sukcesywnie wprowadzał zasady dyskusji racjonalnej. Wszelkie argumenty odwołujące się do emocji, odmawianie komukolwiek prawa do wypowiedzi, grożenie, obrażanie, insynuowanie, ewidentne kłamstwa będą zostawiane, ale piętnowane. To dotyczy też i mnie! 6. Nie jestem wszystkowiedzący! 7. Nie jestem nieomylny! 8. I wy też nie jesteście:)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • JAn Paweł II też wchodził do synagog i meczetów, też "bratał" się z muzułmanami i żydami...
  • Zresztą mi wcale nie chodziło TYLKO o ceny węgla na świecie i w Polsce. Problemów jest...
  • Właśnie, węgla na świecie jest dosyć. Dodajmy, że węgla dużo tańszego od naszego,...

Tematy w dziale Polityka