Blog
Środowiskowiec
threeme
threeme ciekawy świata sceptyk
20 obserwujących 493 notki 481010 odsłon
threeme, 14 listopada 2017 r.

Czapki z głów!

412 14 0 A A A

Polityk to człowiek, który tak potrafi opowiadać o swojej porażce, że zamienia się ona w sukces. A minister ochrony środowiska wydaje się być w tej materii prawdziwym mistrzem, chwali się na przykład działaniami, których de facto... nie ma. Niech się przyszłe pokolenia przejmują...

"– Należy podkreślić, że Polska posiada i wdraża krajową strategię adaptacji do zmian klimatu, w której strefa wybrzeża została wyodrębniona jako jeden z obszarów szczególnie wrażliwych. Na podstawie przeprowadzonej analizy ryzyka dla tego obszaru zaproponowano odpowiednie do realizacji działania adaptacyjne – tłumaczył prof. Jan Szyszko."

"Minister środowiska przypomniał, że na terenach przybrzeżnych i morskich w Polsce wyznaczone są obszary chronione – m.in. Woliński Park Narodowy obejmujący zarówno obszar lądowy oraz pas morza przyległego. Polska wyznaczyła 44% swoich wód terytorialnych jako obszary chronione. Dzięki działaniom naszego państwa Morze Bałtyckie było pierwszym, na świecie, które spełniło założenia Konwencji o ochronie różnorodności biologicznej. Przewiduje ona, że przynajmniej 10 proc. powierzchni mórz powinno być chronione."

http://www.radiomaryja.pl/informacje/min-szyszko-cop23-ekstremalna-pogoda-zagrozeniem-dla-swiata-2/

Woliński Park Narodowy powstał w 1960 - tym roku, natomiast Słowiński - w 1967...

Natomiast Krajowa Strategia Adaptacji powstała w październiku 2013 - tego roku. Może i nie jest najlepsza, przyjął ją jednak obecny rząd i pokazuje ją na międzynarodowych konferencjach.

http://klimada.mos.gov.pl/wp-content/uploads/2013/10/SPA2020.pdf

https://www.mos.gov.pl/srodowisko/polityka-klimatyczna/adaptacja-do-zmian-klimatu/

Od 2001 roku nie utworzono w Polsce ani jednego nowego Parku Narodowego, choć od lat w planach jest utworzenie sześciu parków: Mazurskiego, Turnickiego, Szczecińskiego, Mazurskiego, Doliny Dolnej Odry i Lasów Mirachowskich. Niestety, od czasu zmiany prawa i dania prawa sprzeciwu samorządom, powołanie nowego parku jest niemal niemożliwe.

Zatem, od 2001 - szego roku żaden rząd nie może przypisywać sobie zasług, że powołanie parku narodowego jest częścią programu adaptacji do zmian klimatu. I chyba, do tej pory, nikt tego nie robił, ale to polityka, więc cholera ich wie. A co jeszcze przez ostatnie kilkanaście lat zrobiono? Nic. Platforma wspierała górnictwo miliardami złotych z budżetu, jednocześnie nie przeprowadzając bolesnych, ale niezbędnych modernizacji. To samo robi obecnie PIS. Dużo też nie robi, jak PO: nie ma budowy zbiorników małej retencji, brak pomysłu na coraz częstsze powodzie błyskawiczne w miastach (Gdańsk 2016, Elbląg 18.09.2017, Zielona Góra), nie ma programu przystosowania rolnictwa do zmian klimatu, zabezpieczenia się na wypadek zarówno susz (np. wprowadzenie odporniejszych upraw), jak i powodzi (poprawa melioracji, zbiorniki retencyjne, wyznaczenie polderów i zbiorników zalewowych), nie ma analizy ryzyka blackoutu w energetyce (XX stopień zasilania podczas upałów w sierpniu 2015 roku było pierwszym ostrzeżeniem), programu ukrywania sieci energetycznych pod ziemię (są wtedy dużo mniej narażone na wiatr, śnieg, upał, mróz), gospodarka przestrzenna miast i wsi od dawna pozostawia wiele do życzenia, walka z zanieczyszczeniami powietrza napotyka na liczne trudności, również z dość niespodziewanej strony: http://wyborcza.pl/7,75398,22641569,szyszko-doradza-jak-truc-a-rzad-pis-przegrywa-w-walce-ze-smogiem.html

Opublikowano: 14.11.2017 13:07.
Autor: threeme
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

1. Nie uznaję dogmatu nieomylności autorytetów. To też ludzie. 2. Nie uznaję śmierci jako ochrony przed krytyką. Szanuję zmarłych, ale to nie oznacza immunitetu przed krytyką. 3. Nie uznaję prawd objawionych - np zawartych w Biblii. 4. Niechętnie stosuję cenzurę i banowanie, ale są wyjątki, jak obrażanie czy trollowanie. 5. Będę sukcesywnie wprowadzał zasady dyskusji racjonalnej. Wszelkie argumenty odwołujące się do emocji, odmawianie komukolwiek prawa do wypowiedzi, grożenie, obrażanie, insynuowanie, ewidentne kłamstwa będą zostawiane, ale piętnowane. To dotyczy też i mnie! 6. Nie jestem wszystkowiedzący! 7. Nie jestem nieomylny! 8. I wy też nie jesteście:)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Stary Prokocim uuuuu ale cię wzięło! A do raportu kiedy się w końcu odniesiesz? Taki...
  • @Stary Prokocim Hehe, fanatyk, bo cytuję projekt oficjalnego dokumentu rządowego? Fanatyk, bo...
  • @noo Rząd nie powinien zabierać głosu? Toż to jego dokument!

Tematy w dziale Rozmaitości