32 obserwujących
569 notek
604k odsłony
1603 odsłony

Takie tam obrazki

Wykop Skomentuj89

image

U góry: "Zostałem poinformowany, że tak zwane globalne ocieplenie to nic innego jak śmieciowa nauka" W tle Exxon Mobile, więcej o nim w dalszej części.


image

image

U góry: udowodniona kilka lat temu historia finansowania przez Exxon Mobile grup sceptycznych wobec AGO POMIMO, że koncern ten już w 1982 wiedział, że emisja dwutlenku węgla powoduje wzrost temperatury powietrza. Ba, Exxon w tamtym czasie miał największą wiedzę o zmianach klimatu.

image

Historia zaprzeczania nauce na przestrzeni stuleci... ma dłuuugą tradycję...

Od góry, po lewej: "Jeśli Ziemia jest płaska, jak wytłumaczysz TO" > "Jeśli grawitacja jest prawdziwa" > "Jeśli ewolucja jest prawdą" > "Jeśli globalne ocieplenie..."

image

Korelacja między skumulowanymi emisjami dwutlenku węgla a tempem ocieplenia. Korelacja ta nie musi jeszcze niczego przesądzać, jednak w POŁĄCZENIU z innymi procesami jest solidnym dowodem na antropogeniczność ocieplenia.

image

Aktywność Słońca oraz trend temperatury. Zależność złamana ok. 1960 roku...

image

Aktywność Słoneczna w latach 1600 - 2000. Zmiany całkowitej ilości emitowanej energii od głebokiego minimum Maundera po maksimum z lat 50tych XX wieku to mniej niż 2W/m2. Obecnie uważa się, że okres ciepły lat 900 - 1400 to bardzo niska, wyjątkowo nawet niska, aktywność wulkaniczna, natomiast okres zimny Małej Epoki Lodowcowej (a w zasadzie cała seria ochłodzeń i ociepleń pokrywających się z erupcjami wulkanicznymi) spowodowane były głównie wulkanizmem PLUS niewielki dodatek zmian aktywności Słonecznej. Okres MEL to nałożenie się na siebie wysokiej aktywności wulkanicznej, niskiej aktywności Słońca, PLUS cykl Milankovica prowadzący (bardzo wolno) do nowego zlodowacenia.

image

Satelity mierzą coraz mniej uciekającej w kosmos energii cieplnej. Zgodnie z teorią antropogenicznego ocieplenia. Dwutlenek węgla zatrzymuje ciepło na "dole", "góra" atmosfery się ochładza. Gdyby to Słońce odpowiadało za obecne zmiany, ocieplałyby się również górne warstwy atmosfery.

image

Mierzony (promilowy) ubytek tlenu w atmosferze. Jest to mocny dowód na antropogeniczne pochodzenie NADMIARU dwutlenku węgla w atmosferze. Gdyby dwutlenek węgla pochodził ze źródeł naturalnych tego efektu by nie było, bo tlen byłby już połączony z atomem węgla. Spalając paliwa kopalne uwalniamy zagrzebany setki tysięcy lat temu węgiel (pierwiastek), który MUSI się utlenić. Stąd spadek zawartości tlenu.

image

image

image

image

Temperatura atmosfery to tylko bardzo niewielki fragment systemu klimatycznego planety. Większość ciepła gromadzą oceany, stąd monitoring oceanów od dekad jest ogromnie ważnym zadaniem klimatologii. Stwierdzono bardzo szybki wzrost energii cieplnej nawet w bardzo głębokich partiach oceanicznych.

image

Bilans energetyczny Ziemi.

image

Wulkany (w skali mniejszej niż setki tysięcy lat) nie wpływają na stężenie dwutlenku węgla w atmosferze. Obecnie przemysł emituje sto razy więcej tego gazu niż wszystkie wulkany świata.

Wulkany, zwłaszcza większe erupcje, jak Pinatubo mogą na krótko, przejściowo, nieco ochłodzić klimat i namieszać w globalnej pogodzie, poprzez emisję ogromnych ilości pyłów, które dostają się w wysokie partie atmosfery i utrzymują się tam nawet lata. Pinatubo przykładowo sprawił, że globalnie było chłodniej, jednak równocześnie lato 1992 roku było w Polsce bardzo upalne.

image

Rytm epok lodowcowych powodowanych - najprawdopodobniej, to najlepiej udowodniona teoria - cyklem Milankovica +zmiany CO2, na tle obecnego ocieplenia. Cykl Milankovica to zmiany: ekscentryczności orbity, nachylenia osii Ziemi, precesji

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykle_Milankovicia

Widać, że po pierwsze obecnie powinniśmy być w fazie cyklu zmierzającym do ochłodzenia (ale niekoniecznie do zlodowacenia) a po drugie widać również, że skala obecnego ocieplenia i jego tempo wykracza daleko poza wcześniejsze zmiany.

image

image

image

image

image

image


Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości