Blog
Sentinel Digest
garda
1 obserwujący 1149 notek 104800 odsłon
garda, 10 marca 2017 r.

Donald "Lis Pustyni" Trump naciera dwoma batalionami w Syrii

image


Amerykanie mieli już 500 żołnierzy w składzie kurdyjskich oddziałów YPG, a teraz Donald Trump przysłał 400 żołnierzy razem z ciężką artylerią, a więc Donald "Lis Pustyni" jest na misji. Arabska gazeta al-Hayat rozpuszcza pogłoski że "Lis Pustyni" z Waszyngtonu wyśle jeszcze 2000 żołnierzy.


Bitwa o Mosul w Iraku jeszcze się nie skończyła, tymczasem oddziały ISIL uciekają do Raqqa gdzie będzie nacierał "Lis Pustyni" Trump. Premier Iraku obiecuje że pomoże Trumpowi i będzie ścigał Daesz na obszarze Syrii, chyba zakłada że prezydent al-Assad zgodził się na przejście granicy.

Obecnie jest spór na obszarze Syrii czyje wojsko zdobędzie Raqqa gdzie de facto jest stolica upadającego kalifaciku ISIL. Turcy wolą żeby atakowali protegowani Erdogana czyli arabska milicja z nachyleniem w kierunku muzułmańskiego fundamentalizmu. Za panowania Obamy w Pentagonie opracowano plan aby w Bitwie o Raqqa popierać lewicową milicję kurdyjską YPG i ich nielicznych arabskich sojuszników.

Wygląda na to że "Lis Pustyni" Trump lubi ten plan Pentagonu, chociaż Erdogan strasznie namawia Trumpa żeby tego nie robił. Turcy uważają YPG za terrorystów powiązanych z Kurdyjską Partią Robotniczą i Erdogan martwi się, że jeśli oni zrobią secesję w Syrii to dojdzie też to separatyzmu kurdyjskiego w Turcji.

Być może chytry Donald "Lis Pustyni" wysłał ciężką artylerię i piechotę morską aby samemu wygrać bitwę o Raqqa. Skoro Trump ma w Syrii ciężkie uzbrojenie to nie będzie się musiał tłumaczyć przed Turkami że rozdaje broń kurdyjskiej milicji lub YPG.

A więc lisek chytrusek Trump robi bardziej polityczne posunięcie niż militarne. Amerykańscy dowódcy już teraz mówią że tam zostaną po wygranej bitwie i zrobią pacyfikację tego obszaru.

To nie jest za dobry pomysł bo jeśli potem żołnierze piechoty morskiej będą zabijani, to dowódcy armii amerykańskiej uznają że trzeba zrobić rewanż i Trump przyśle więcej żołnierzy.

Lepiej nie narażać za bardzo piechoty morskiej USA żeby Turek Erdogan mniej się denerwował. Kurdowie i tak już opanowali duży obszar prowincji al-Raqqa i jeśli sami zdobędą miasto to i tak nie będą mniej lub więcej myśleć o separatyzmie. Turcy już się nie liczą w tej wojnie i mogą tylko pocałować w dupę Rosjan i Persów, ruskie pokazały Erdoganowi "tu się zgina dziób pingwina".


..................................................

Race For Raqqa: Major US Escalation In Syria
Streamed live on Mar 9, 2017
The media reported yesterday that for the first time US regular military forces were deployed in Syria, with Marines preparing an assault on Raqqa and Army Rangers trying to keep two US-backed groups from killing each other in Manbij. An additional 1,000 US troops may be heading to Kuwait as back-up.


image

http://bit.ly/2lLm59qOpublikowano: 10.03.2017 20:22.
Autor: garda
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Herbu własnego

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To nie brednie skoro w USA firmy musza placic kilkaset tysiecy dolarow kary za to ze nie chca...
  • A jednak, ten dyskretny urok posłanki Pawłowicz, czy Owsiak bzyknie pindę :-) Na tym obrazku...
  • Spontaniczny jest ruch Eugeniusza Sendeckiego, lekarza medycyny, naczelnego TELEWIZJI NARODOWEJ,...

Tematy w dziale