Blog
Sentinel Digest
garda
2 obserwujących 1150 notek 103050 odsłon
garda, 18 czerwca 2017 r.

NA GRANICY Kanada-USA nie masz praw ~ żadnych, idź do telewizji narzekać


image


Gdy przychodzi do przekraczania granicy Kanada-USA, ważne żeby ludzie znali swe prawa, które przy dokładniejszej inspekcji nie istnieją.

Podróżni mogą być zatrzymani wybiórczo chociaż rzadko to się zdarza. Kiedy ludzie są zabierani na dokładniejsze przepytywanie bo uznano że trzeba się nimi interesować to strażnicy mają obowiązek upewnić się że nie ma zakłóceń prawa imigracyjnego USA.

A więc podróżny nie ma praw na granicy ~~ żadnych. Nie ma prawa do adwokata, nie ma prawa do wysłuchania, nie ma żadnych praw ponieważ to jest na granicy. Strażnicy na granicy mają do czynienia z terrorystami, handlarzami narkotyków, różnym elementem przestępczym i oni nie mają czasu lub środków aby sprawiedliwie ocenić sytuację. Strażnicy są na granicy sędziami i ławą przysięgłych. W zasadzie to samo jest po stronie kanadyjskiej, bo kanadyjska straż graniczna ma taką samą władzę.

Straż graniczna nie potrzebuje nakazu aby przeszukać torby, a przy dokładniejszej inspekcji na boku oni sprawdzają bardzo dokładnie, mają dostęp do informacji z Królewskiej Konnej i inne dane.

Oni sprawdzą nie tylko czy wolno ci przekroczyć granicę w konkretnym celu, sprawdzą też czy masz właściwy status np. czy masz pozwolenie na pracę jeśli po to jedziesz. Ludzie mogą być zawróceni z różnych powodów.

Jeśli nie pozwolą wjechać do USA to lepiej się zapytać dlaczego, wtedy łatwiej jest poznać szczegóły zamiast wypełniać papiery i pytać się po fakcie. Można się też dowiadywać co robić aby zmienić sytuację.

Gdy ktoś jest zawrócony to w zależności od powagi sytuacji strażnik z USA wbija tzw. TECS, to jest główny system używany na granicy przy sprawdzaniu nadjeżdżających ludzi. Każdy kontrolujący strażnik to widzi i od razu skieruje na dokładniejszą inspekcję na boku. Zwykle jak nie ma sprawy lub podejrzeń to po 6-12 miesiącach ten TECS jest usuwany z profilu z przyczyn administracyjnych. Jeśli nie to lepiej poszukać adwokata.

Oczywiście można uniknąć niepotrzebnych komplikacji na granicy. Strażnicy muszą wiedzieć gdzie się jedzie, dlaczego i na jak długo, lepiej mieć powiązane dokumenty nawet jak to jest krótka wycieczka na 2-4 godziny.

Poza tym należy się jak najlepiej zachowywać żeby był jakiś sens respektu między podróżnym i strażnikami, oni to doceniają. Nie wymądrzać się, mieć respekt dla munduru. Po stronie amerykańskiej jest wojskowa kultura i strażnicy są zwykle byłymi żołnierzami, trzeba im pokazać respekt i oni też się właściwie zachowają, nigdzie nie jest powiedziane że ludzie są uprawnieni do przekraczania granic.

Ludzie nie mają nieodłącznego prawa aby wjechać do USA, a więc straż graniczna może zawrócić jeśli ma powody do podejrzeń że ktoś nie będzie przestrzegał amerykańskich praw.


Jeśli kogoś nie wpuszczą to jak chce niech idzie do telewizji aby narzekać, to będzie główny reportaż, więc niedoszły podróżnik będzie miał swoje głupie 5 minut sławy :))


Opublikowano: 18.06.2017 20:33.
Autor: garda
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Herbu własnego

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To nie brednie skoro w USA firmy musza placic kilkaset tysiecy dolarow kary za to ze nie chca...
  • A jednak, ten dyskretny urok posłanki Pawłowicz, czy Owsiak bzyknie pindę :-) Na tym obrazku...
  • Spontaniczny jest ruch Eugeniusza Sendeckiego, lekarza medycyny, naczelnego TELEWIZJI NARODOWEJ,...

Tematy w dziale