Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
57 obserwujących
1048 notek
875k odsłon
  2490   0

Konstytucyjność i praworządność Rostowskiego

Dodajmy, chodzi o działania US i UKS wynikające zarówno z konstytucji jak i ustaw! Siekiera się w kieszeni otwiera na takie dictum...

Rostowski utrzymuje, jakoby realizowanie (i egzekwowanie przez administrację skarbową) obowiązków informacyjnych przez spółki (podatników) prawdopodobnie nie zapewniłoby ukrócenia oszustw: "może by tak było, może nie". Jedno wiemy na pewno: brak kompetencji(?) urzędników skarbowych i/lub ich niepraworządne działanie doprowadziło do katastrofy. Rostowski niejako twierdzi, że nie dało się inaczej w owym czasie.

Jestem absolutnie innego zdania: uważam, że Rostowski jest niekompetentny do cna.. Proszę mi wybaczyć, ale żeby to dowieść muszę się nieco pochwalić. Jeszcze zanim afera Amber Gold wybuchła, na jednej z uczelni napisałem pracę na temat systemów wczesnego ostrzegania w biznesie. Fakt, to były "tylko" studia podyplomowe ale moja praca podyplomowa nie była licha: dokładnie 200 stron. W mojej publikacji korzystałem również z książek poświęconych oszustwom gospodarczym. Na przykład:

image  image  image

Wszystkie te książki zostały wydane w roku 2008!!! Grubo przed Amber Gold!!!!

Zatem była powszechnie dostępna wiedza i gdyby administracja skarbowa pod "światłym kierownictwem" Rostowskiego chciała (potrafiła) działać to by skutecznie zablokowała działalność państwa P.
Państwa P. i pewnie kogoś jeszcze. Kogo?


No i na zakończenie znaczące słowa Rostowskiego z jego wczorajszego swobodnego oświadczenia złożonego na początku obrad Komisji:

Komisja została utworzona aby zbadać prawidłowość i legalność działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład grupy Amber Gold. Ja tylko chcę powiedzieć, że wtedy, kiedy Platforma Obywatelska rządziła, kiedy ja i wiele kolegów piastowaliśmy wysokie funkcje w państwie, to dla nas najważniejszą podstawą działania była konstytucja, ustawy zgodne z tą konstytucją i praworządność.Tego niestety dzisiaj nie można powiedzieć. Dziękuję bardzo.


Ja też dziękuję panu Rostowskiemu. Za szczerość. To prawda, nie można dzisiaj powiedzieć, że wtedy, kiedy Platforma Obywatelska rządziła, kiedy Rostowski i wielu jego kolegów piastowali wysokie funkcje w państwie, to dla nich najważniejszą podstawą działania była konstytucja, ustawy zgodne z tą konstytucją i praworządność.

Oni mieli konstytucję, ustawy i całą tę praworządność w ....

Co Rostowski udowodnił wczoraj przed Komisją ds. Amber Gold w całej rozciągłości i okazałości. Problem w tym, że on tego nie rozumie. Na szczęście to problem jego, Platformy O. i ich zwolenników ...


Lubię to! Skomentuj104 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka