Blog
byle nie w salonowca ;-)
Jarek Stolarz
4 obserwujących 24 notki 14984 odsłony
Jarek Stolarz, 1 marca 2017 r.

Ekwilibrystyka Prymasa Polski Wojciecha Polaka

168 0 1 A A A

"Klątwa" rozpaliła dyskusję o sztuce, bluźnierstwie, hucpie, ochronie pedofilii, grzechach Kościoła i innych ważnych i mniej ważnych tematach.

Hucpą nazywano przedstawienia Wyspiańskiego za jego czasów. Jakie czasy taka hucpa. Powszechny to nie świątynia, nikt tam się nie wdarł i niczego nie zbeszcześcił.

Popisy Bashobory Wskrzesiciela - hucpa czy ewangelizacja? Zależy którego kapłana zapytamy.

Dlatego najlepiej nie przejmować się jak inni spędzają czas i na co wydają swoje pieniądze.

Wczoraj trafiłem na przedstawienie w Teatrze Polskim w Warszawie. Przedstawienie Burdelu Artystycznego z gościnnym udziałem aktorów TP, m.in. Marka Seweryna, Grażyny Barszczewskiej. I doskonałej jak zwykle piosenkarki Natalii Sikory. W ramach scenografii podwieszono na linach rekwizyty teatralne - koń, bocian, kosa, snop zboża i ….korpus człowieka z rozpostartymi ramionami, jakby zdjętego z krzyża, ze stylizowaną koroną cierniową. Korpus zawieszony głową w dół. Dodatkowo ze zniekształconą jedną z dłoni.

No i sam spektakl nazwano "Ucieczka z kina Polskość"

No to tyle dygresyjnego donosu. Dla tych, którzy lubią czuć się obrażonymi lub się nimi poczuli i lubią pikietować lub modlić się na dworze przypomnę adres Warszawa, Kazimierza Karasia 2.

Przejdźmy do rzeczy.

Tak się złożyło, że zaraz po obrazoburczej i bluźnierczej “Klątwie” Prymas Polski Wojciech Polak ogłosił co następuje

“Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka oraz włączając się w inicjatywę Konferencji Episkopatu Polski, jako wspólnota Kościoła Archidiecezji Gnieźnieńskiej pragniemy przeżyć pierwszy piątek Wielkiego Postu, 3 marca br., jako Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Odprawiając tego dnia nabożeństwo Drogi Krzyżowej, poszcząc i składając jałmużnę, chcemy prosić Boga bogatego w miłosierdzie o Jego przebaczenie dla tych naszych braci i sióstr, którzy sprzeniewierzyli się swojemu powołaniu, zawiedli zaufanie Jezusa Chrystusa, Kościoła oraz dzieci i ich rodzin, dopuszczając się haniebnego grzechu wykorzystania seksualnego małoletnich.”


Proponuję analizę tego wezwania. Jest to kalka poprzednich inicjatyw- modlimy się i pokutujemy, pościmy i składamy jałmużnę za grzechy … tych złych pedofilów, którzy noszą sutanny czy habity.

A co z Wami samymi Eminencjo?

A dlaczego nie pomodlić się za grzechy własne i całej organizacji kościelnej. Tych wszystkich duchownych i wiernych którzy przez …. pokolenia, sami uważając się za porządnych, moralnych ludzi ukrywali problemy w imię ochrony autorytetu Kościoła porzucając jego nauki moralne czy etyczne, z krzywdą tych, których wszyscy powinniśmy chronić.Oglądałem niedawno dwóch hierarchów australijskich tłumaczących się ze skandalu pedofilskiego i widziałem poważnych mężczyzn, których udana kariera zawiodła na same szczyty organizacji.

To nie byli naiwniacy czy zagubieni idealiści - to z pewnością zdolni i wybitni ludzie sukcesu, teraz tłumaczący się i wyrażający swą skruchę.


Nic nie widzieli przez te lata swojej kariery? Nie poznali mechanizmów wyciszania takich spraw i przenoszenia zboczeńców w ….inne rejony łowieckie? Do niczego się nie poczuwają?

To co mieli do powiedzenia przypomina wezwanie Księdza Prymasa o modlitwę za grzechy ...innych.Czyżby moralność chrześcijańska była jak demokracja ludowa zwykłym pustosłowiem?

Jak skuteczna będzie modlitwa tych co sami się nie poczuwają?


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W trakcie pielgrzymki lubelskiej w sierpniu 1984 roku utopiło się w stawie powstałym na...
  • problem jest taki że Trójcę w NT, zakończenie Marka, kobietę złapaną na cudzołóstwie...
  • Słowo zostało potraktowane Trójcą Świętą po fakcie. Żaden cytat nie wytrzymał badania...

Tematy w dziale Społeczeństwo