5 obserwujących
74 notki
37k odsłon
862 odsłony

Polak i Niemiec przewidzieli ...

Wykop Skomentuj

W grudniu 2006 roku ukazała się praca ukazała się praca Krzysztofa Meissnera i Hermanna Nicolai na temat symetrii konforemnej i modelu standardowego. Praca dostępna TU.

Tak się zaczęła 11 letnia już historia "bluźnierstwa" w fizyce cząstek elementarnych negującego istnienie niskoenergetycznych cząstek supersymetrycznych  jako uzupełnienia Modelu Standardowego. Zamiast pięknej lecz skomplikowanej teorii supersymetrycznej panowie zaproponowali bardziej prostą teorię miękkiego złamania symetrii konforemnej i zachowanie obecnego Modelu Standardowego aż do skali Plancka bez skal pośrednich. 

Ogólnie mówiąc zaproponowali że pomiędzy skalą oddziaływań elektrosłabych a skalą Planka rozciąga się wielka pustynia bez biegunów Landaua, bez pośrednich skal i supersymetrycznych cząstek.

No i w związku z dotychczasowymi wynikami otrzymanymi w LHC jest duża szansa, że mieli rację.

A jeśli zaproponowane przez nich rozszerzenie Modelu Standardowego się potwierdzi w testach LHC, w tym lub przyszłym roku, to niewiele odkryć mogłoby to przebić . Rozszerzenie SM dostępne Conformal SM.

Na razie byłych  bluźnierców zapraszają coraz liczniejsze uczelnie na wykłady, a dotychczasowi krytycy zaczynają masowo cytować.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie