0 obserwujących
20 notek
4001 odsłon
  168   0

Poznaj symbolikę tęczy

The Burning of Sodom
The Burning of Sodom

Z czym kojarzy ci się tęcza?... Z powodu medialnego szumu wokół ruchu LGBT, najprawdopodobniej z nim. Czy wiesz jednak, że tęcza LGBT jest tęczą niepełną?... Brakuje w niej jednego koloru. Tęcza taka, jaką widzimy na niebie, była i jest symbolem przymierza między Bogiem a człowiekiem. 

Tęcza ma jednak również inną symbolikę, niż ta, której uczy Biblia. Chodzi zapewne o ową niepełną tęczę, ale choć narzuca się to jako logiczne, nie mam dowodów. Pozostaje więc postawić znak zapytania. W kazdym razie istnieją ludzie, którzy interpretują ów symbol w zupełnym oderwaniu od prawd biblijnych:


"Chociaż tęcza wydaje się być tylko kolorowym łukiem światła, przepuszczonego przez krople deszczu, to [ów symbol] ma głębsze znaczenie zarówno dla chrześcijan, jak i new agerów. 

Według Biblii, tęcza symbolizuje wieczne przymierze z Bogiem, na mocy którego Bóg nigdy więcej nie zniszczy ziemi, używając w tym celu potopu. 

Niemniej ruch New Age używa tęczy do oznaczenia Tęczowego Mostu (antahkarana) między człowiekiem a Lucyferem." 

Constance Cumbey, The Hidden Dangers Of The Rainbow (1983)


Wydaje się to bardzo ciekawe, ponieważ tęcza symbolizowała nastanie nowego życia i budowę nowej społeczności po tym, jak opadły wody potopu. Od śmierci udało się wtedy uratować zaledwie osiem osób. W Biblii napisano, że jak było za czasów Sodomy, tak będzie za czasów [powtórnego] przyjścia Syna Człowieczego (Jezusa). Świat zostanie powtórnie zniszczony, jedynie Boży ludzie (garstka) ocaleją:


"A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego. Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich. Podobnie też było za dni Lota: Jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali; A w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich. Tak też będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi." Łk 17: 26-30

http://bibliepolskie.pl/zzteksty_vers_por.php


Musimy pamiętać, że jest fundamentalna różnica między jednym rodzajem tęczy a drugim. Lucyfer jest smiertelnym wrogiem Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, oraz Jezusa Chrystusa, jego Syna. Do notatki dołączam obraz autorstwa lucyferianki-teozofki, Hilmy af Klint.

Teozofia ma za zadanie wymieszanie wszystkich możliwych wierzeń z wyłączeniem wierzeń biblijnych, a jej adepci dążą do tego, by ich bóg (Lucyfer) znów zaczął rządzić światem. Więcej o tym w nastepnych notkach (mam nadzieję). Zobacz galerię zdjęć:

Hilma af Klint, Group X, No. 1, Altarpiece, 1915
Hilma af Klint, Group X, No. 1, Altarpiece, 1915
Tęcza
Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo