0 obserwujących
12 notek
1949 odsłon
  126   0

Cytaty z markiza de Sade

Dziewczyna z portalu ze zdjęciami
Dziewczyna z portalu ze zdjęciami

Wybrane cytaty z markiza de Sade (którego nie jestem fanką z oczywistych względów). Zaskakująco dużo doniesień do kultury i mentalności współczesnej. De facto cytaty te stanowią wykład lucyferianizmu i doktryny masońskiej: 

"Jest niebezpiecznie chcieć być szlachetnym [żyjąc] w zepsutym stuleciu" Motto "Justyny" (Mój ulubiony cytat z markiza de Sade i chyba jedyna jego uwaga, którą uważam za słuszną).

"(...) bądźcie tak sposobne, jak ona, do niszczenia, do zniesienia tych absurdalnych zakazów, wpojonych wam przez waszych rodziców- imbecyli" (O bohaterce książki; fragment dedykacji, która skierowana jest w całości do rozwiązłych kobiet).

"Człowiek powinien czuć współczucie do tych, którzy mają dziwne upodobania, ale nigdy ich nie obrażać. Ich skrzywienie jest tym, które dotyczy również natury. Nie są bardziej odpowiedzialni za posiadanie skłonności niepodobnych do naszych niż my za posiadanie nóg o dziwnym kształcie lub o właściwych proporcjach."

"Bądź pewien, że nie oszczędzę niczego, by stała się perwersyjna, by ją zdegradować, obalić w niej wszystkie fałszywe pojęcia etyczne, którymi mogli ją już wcześniej omamić (...) Chcę zrobić z niej kryminalistkę, jaką jestem ja sama! Tak  bezbożną, tak rozwiązłą, tak zdeprawowaną."

"Byłoby niemożliwe znaleźć lepszego człowieka: brak zasad religijnych, pobożności, bycie nieludzkim, libertynizm płynęły z ust Dolmance'a". 

"Ah, moja droga, niech twoja uczennica po prostu dostosuje się do pouczeń swej nauczycielki, i ja gwarantuję, że zostanie z pewnością potępiona."

"Przestańmy się zachowywać pruderyjnie, jeśli chodzi o tego dżentelmena (...)"...

"Jest konieczne, by kiedy dziewczyna osiągnie odpowiedni wiek, została oddzielona od swoich rodziców i po tym, jak otrzyma edukację publiczną, ukończy lat piętnaście, została panią samej siebie; by mogła zostać, kim chce. Stanie się ofiarę grzechu? Ha! Co to ma za znaczenie?"

"[kobieta] (...) jak suka, jak wilczyca, musi należeć do każdego, kto jej zapragnie"

"Jest jasne, że to oburzające, jaki los natura narzuca kobietom przez absurdalne więzi małżeństwa" 
 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura