0 obserwujących
20 notek
4064 odsłony
  176   1

COVID-19 i upiorne piosenki. Masońska "Oda do radości"

Dysonans poznawczy... Zobacz, jak ludzie rozumują
Dysonans poznawczy... Zobacz, jak ludzie rozumują

Friedrich von Schiller 1759-1805 był jednym z najbardziej znanych pisarzy niemieckich. Jak wielu innych mu współczesnych, był masonem. Jego najbardziej znany utwór to "Oda do radości", który to utwór stanowi również hymn Unii Europejskiej.

Masoni dążą do budowy "światowej rzeczypospolitej", czyli państwa, obejmującego swym zasięgiem wszystkie kraje. O powstaniu światowego państwa, rządzonego przez antychrysta, mówi Pismo Święte.

"Schiller pisał dla wielkich idei rewolucji (...), wzniósł świątynie wolności i rzeczywiście tę wielką świątynię, która powinna obejmować wszystkie nacje, dokładnie jak pojedyńcza społeczność braci."

 http://members.aol.com/abelard2/heine.htm, fragment "The Romantic School, 1835 p. 1

(Zdecydowanie nie popieram masonerii, chcę jednak zrozumieć cele i motywy jej działania).

MASOŃSKA "ODA DO RADOŚCI"

Teraz mała analiza fragmentu "Ody". Ta pieśń nie jest z resztą zbyt długa.

Udać sie na pola elizejskie znaczy tyle, co umrzeć. W wierszu Schillera mowa o radości, która jest dla niego "kwiatem Pól Elizejskich":

O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól.

"Oda do radości" jest wygrywana i puszczana w związku z pandemią COVID-19. Jest to również utwór, który niejako patronuje akcji szczepień. Czy nie jest to upiorne, słuchać pieśni o umieraniu podczas pandemii?...

Przykłady z Polski:

"To był ostatni koncert Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, który rozpoczął się 18 września pod przewrotną nazwą „W koronie”. [Grano podczas niego "Odę do radości".]

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26384450,bydgoski-festiwal-muzyczny-oda-do-radosci-na-przekor-koronawirusowi.html

1 maja 2020 roku, w samo południe, w Internecie będzie można wysłuchać „Ody do radości” w wykonaniu znakomitych artystów, którzy zagrali słynny utwór z IX symfonii Beethovena w najpiękniejszych miejscach Kołobrzegu.Muzycy zagrali w maseczkach symbolizujących walkę z COVID-19, ale przeslaniem muzycznego filmu w kołobrzeskich plenerach jest nowe otwarcie miasta po pandemii oraz przekazanie siły i nadziei na każdy dzień.

http://ekolobrzeg.pl/kolobrzeska-oda-do-radosci-na-czas-pandemii/

Majówkę rozpoczynamy wydarzeniem kulturalnym online „Oda do radości”. Projekt nawiązuje przede wszystkim do potrzeby wolności oraz wiary w ponowne otwarcie naszego uzdrowiska dla polskich turystów oraz mieszkańców. Kołobrzeska Oda do Radości została wykonana przez artystów w najpiękniejszych miejscach naszego miasta. “Oda do radości” będąca hymnem Unii Europejskiej od lat jest symbolem rozpoczęcia nowej drogi, którą objęły państwa Unii Europejskiej

https://okkolobrzeg.pl/majowka-oda-do-radosci-i-kolobrzeska-piosenka-na-majowke/

ODA DO RADOŚCI

Jak podaje wiele źródeł, masoni gloryfikują Lucyfera (czyli przeciwnika Boga prawdziwego), o czym może świadczyć również fragment tekstu, napisanego przez masona Schillera:

Jasność twoja wszystko zaćmi

Lucyfer, choć ta nazwa znaczy niosący swiatło, niesie tak naprawdę mrok, związany z fałszywym oświeceniem. Lucyfer to upadły anioł.

Dalej w tekście "Ody do radości" mamy odniesienie do budowy tzw. Braterstwa Ludzkości. "Braterstwo Ludzkości" to koncept masoński:

Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos.

Jeszcze raz symbolika solarna, czyli związana ze słońcem (prawdopodobnie związana z Lucyferem):

Patrz, patrz, wielkie słońce światem biegnie, sypiąc złote skry.

Nadejście fałszywego mesjasza (mesjasza ery Wodnika) będzie prawdopodobnie związane z kosmosem, o czym pisała okultysta Alice Bailey. Ponieważ masoni wierzą w Lucyfera, do tego przyszłego wydarzenia nawiązuje prawdopodobnie fragment tekstu:

Na gwiaździstym firmamencie bliska radość błyszczy nam

OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA

Patronuje pandemii jeszcze jedna piosenka, która choć sama w sobie nie jest upiorna, jest taką w kontekście:

Kiedy jestem sam Przyjaciele są daleko, daleko, ode mnie, ode mnie Gdy mam wreszcie czas dla siebie Wtedy sobie wspominam Dawne, dobre czasy Czuję się jakoś dziwnie, dzisiaj noc jest czarniejsza Oprócz błękitnego nieba Nic mi dzisiaj nie potrzeba (...)W gardle zaschło mi I butelka zupełnie, zupełnie już pusta, już pusta Nikt do drzwi już dzisiaj nie zastuka

https://ising.pl/golden-life-oprocz-blekitnego-nieba-tekst

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale