2 obserwujących
118 notek
9575 odsłon
60 odsłon

B.3 Zapiski wartownika - 1 września (jeszcze raz)

Wykop Skomentuj

Głównym inspiratorem całego zamieszania w tej sprawie był Paweł. On napędzał całą akcję. To był taki nasz spirytus movens. Jego "współpracownikiem " był Piotr, jedyny wtedy wśród nas członek związku zawodowego. Bodajże któryś "Sierpień" czy jakoś tak. Było jeszcze kilka osób, ale to już tło. 

Tak się złożyło, że na spotkanie spóżniłem się kilka minut. Gdy wszedłem, Paweł wygłaszał właśnie swoje racje. Jeszcze dobrze nie złapałem atmosfery na sali, gdy wskazał na mnie i poprosił, żebym opowiedział o ostatniej rozmowie z kierownikiem.

Zaskoczył mnie totalnie. I nie wiem jak ja to zrobiłem ( może nie ja?), ale spokojnie powiedziałem mniej więcej tak:

- Ostatnio znalazłem się w sytuacji, której nie umiem sobie wyjaśnić. Dostałem od kierownika propozycje przejścia na monitoring na Najlepszej, bo pan Dyrektor chce mnie zwolnić za długie chorobowe.

To co usłyszałem zadziwiło nie tylko mnie. Pan Dyrektor stwierdził, że to pan Zdzisław właśnie mnie przed nim obronił. I nie ma mowy o przenoszeniu kogokolwiek na Najlepszą. A w ogóle, to on ma jednego takiego "chorego",co to przeplata krótkie okresy pracy chorobowymi i urlopami, więc zna się na takich kombinatorach.

Nie pozwolił mi zadać dodatkowych pytań przechodząc do innych tematów. A zwłaszcza do problemu jaki mieliśmy z Kazimierzem. To taki pracownik, z którym nikt nie chciał pracować ze względu na ciężki charakter. Obiecał, ze zajmie się tą sprawą i wyciągnie wnioski. Dodam , że nie wyciągnął do tej pory.

W dalszej dyskusji swoje zdanie na temat kierownika przedstawił także Piotrek.Podał przykłady braku zainteresowania sprawami pracowników. I na przetrzymywanie różnych pism skierowanych do dyrekcji.

Dyrektor w podsumowaniu obiecał analizę działalności kierownika i ponowne spotkanie z pracownikami.

Paweł postanowił uzyskać wsparcie Jacka, najważniejszej osoby w ochronie kopalni Wiodąca- Nasza. (cdn)


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura