Szkiełko i oko
Sapere Aude. Ludzie plis sapere aude. Innymi słowy: myśleć trza.
24 obserwujących
119 notek
192k odsłony
237 odsłon

Mafia PiS przejmuje władze nad naszym życiem

Wykop Skomentuj6

Wczorajsza pozorna "poprawka" prezydenta wygląda na "brudny deal". Prezydent jest wyraźnie w pełni świadomy tego, że ustawy PiS łamią konstytucje. Musi też wiedzieć doskonale, że ideologia, która towarzyszy zmianom jest kłamliwa. Sędziowie nie są żadną "kastą", nie są żadną "mafią". Tak jak w każdej dużej grupie ludzi także wśród nich znajdą się czarne owce. Stosowanie jednak wobec nich odpowiedzialności zbiorowej, obciążanie całej grupy zawodowej grzechami jednostek jest po prostu bez sensu. 

Prezydent wie więc doskonale, że PiS manipuluje. Musi wiedzieć, że zmiany nie zmieniają nic na lepsze. Na pewno rozumie także czemu służą te zmiany. Służą przejęciu władzy nad sądami i umożliwienie ataku na krytycznych wobec PiS dziennikarzy czy polityków. Z pewnością rozumie także, że ustawy PIS gwałcą konstytucje. Tak twierdzą bowiem praktycznie wszystkie poważne gremia. Zdanie odmienne w sprawie konstytucyjności mają wyłącznie tacy "eksperci" jak oskarżony o nadużycia w CBA złodziej paliwa Maciej Wąsik.

Ten gwałt na konstytucji jest najbardziej skandaliczny. Konstytucja została uchwalona przez zgromadzenie narodowe i zatwierdzona w referendum przez większość społeczeństwa. PiS nie ma absolutnie żadnego prawa, żeby konstytucje zmieniać. PiS nie otrzymał większości konstytucyjnej, nie uchwalił nowej konstytucji.

PiS gwałci więc i ignoruje wole suwerena. To właśnie suweren zdecydował bowiem o kształcie konstytucji w 1997 roku. 

Prezydent musi więc wiedzieć, że popełnia przestępstwo uczestnicząc w procesie legislacyjnym dotyczących. Prezydent musi wiedzieć, że za to przestępstwo zasługuje na Trybunał Stanu. Mimo to uczesticzy w procesie legislacyjnym. Dlaczego?

Otóż chodzi o deal pomiędzy dwoma bandziorami. Jeden z nich Jarosław Kaczyński chciał przejąć całkowitą kontrole nad pewną dzielnicą (nad sądami). Drugi - Andrzej Duda - poczuł się jednak urażony i chciał zaznaczyć swoją siłe, wyraził swoje aspiracje do kontroli tej dziedziny. Kaczyński ustąpił dzisiaj Dudzie, wprowadził jego popraki do ustaw. W ten sposób dwóch mafiosów dogadało się ponad głowami obywatelami. Dogadali się jak dokladnie należy popełnić przestępstwo.

Po zmianach wprowadzonych przez PiS w Polsce demokracja zostanie de facto zlikwidowana. Władza sądownicza zostanie podporządkowana doraźnym celom politycznym i z pewnością zostanie wykorzystana przez PiS do walki z opozycją. Powstanie prawdziwa kasta, prawdziwa stojąca ponad prawem mafia. Na jej czele staną Duda i Kaczyński.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka