Blog
Rebeliant
Rebeliant Szmarowski
Rebeliant Szmarowski Robert Szmarowski, 1970 r.
7 obserwujących 82 notki 164046 odsłon
Rebeliant Szmarowski, 8 marca 2017 r.

Buraczane jury

644 2 0 A A A

Fanatycy z obozu okołorządowego są zachwyceni przenikliwością i bezkompromisowością, z jaką przewodnicząca Wassermann przesłuchuje świadków, stających przed komisją do sprawy Amber Gold.

Ależ ona ich chłoszcze! Jak oni się wiją!

Tych wszystkich zachwyconych odsyłam do przepisów regulujących sposób prowadzenia przesłuchania świadka. Za coś takiego, co wyczynia pani Małgosia i na co pozwalają sobie pozostali członkowie Komisji, policjant albo inny strażnik graniczny miałby już w kwitach poważną sankcję dyscyplinarną, a nawet wyleciałby z roboty na zbity pysk.

Jest niedopuszczalne strofowanie osoby przesłuchiwanej, komentowanie jej wypowiedzi, próby manipulacji, narzucanie własnych ocen, przekształcanie przesłuchania w casting czy egzamin. Jeśli coś wiadomo z dokumentów, to działaniem przeciwskutecznym jest próba przyłapania świadka na niekonsekwencji. Świadek jest osobowym źródłem dowodowym, a nie podsądnym, przykutym do pręgierza.

Obserwuję tę patologię Komisji od samego początku. Bez względu na moje sympatie i antypatie polityczne, uważam, że to, na co sobie to gremium pozwala, jest skrajnym buractwem, biegunowo odległym od standardów postępowania z osobami przesłuchiwanymi.

Szczególnie poraziło mnie to dzisiaj, podczas przesłuchania Moniki Stec-Nowak z UOKiK. Natężenie chamstwa, prostactwa i dyletanctwa wszystkich członków Komisji sięgnęło zenitu.

[]


 


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

To jest kontynuacja bloga, dostępnego pod tym adresem: https://www.salon24.pl/u/mundurowi/

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękuję :-)
  • I ta nieśmiertelna banda moskiewskiej generalicji, wżarci w resort, jak rdza w stal bagnetu. To...
  • Następca, Siemoniak, niewiele lepszy.

Tematy w dziale Polityka