16 obserwujących
153 notki
399k odsłon
402 odsłony

PiS-ANKA dla nauczycieli

PiS-ANKA
PiS-ANKA
Wykop Skomentuj11

Nie mam pojęcia, więc się wypowiem:

Ten pomysł, żeby uzależnić podwyżki zarobków nauczycieli od zwiększenia pensum, uważam za chwyt populistyczny, który ma stworzyć pozory sprawiedliwości ludowej.

Cóż komu po tych dwóch, czy czterech dodatkowych godzinach nauczyciela przy tablicy? Czy od tego jego praca będzie bardziej efektywna? Że co? Że w Europie pensum bywa dużo wyższe? No tak, ale to jest element całego systemu. Od wzrostu pensum wydolność systemu edukacji nie wzrośnie.

Co najwyżej wreszcie skończy się to wieczne ujadanie tych Żanet z magla i Bogdanów z kotłowni, że "taaak, chco wincej piniendzy, a pracujo 18 godzin w tygodniu, nieroby cholerne".

System oświaty wymaga gruntownej przebudowy. Żadne tam pensum - srensum. Poza uporządkowaniem transferu pieniędzy na utrzymanie szkół, trzeba koniecznie wprowadzić selekcję do zawodu. Żeby być nauczycielem, nie wystarczą studia kierunkowe. Niezbędne są kwalifikacje, oparte na kompetencjach miękkich, ale także elementarny poziom inteligencji.

Nie może być tak, że do szkół przyjmuje się imbecyli, którzy dają dzieciom przykład, jak nie postępować. Ci rozśpiewani kretyni, te kolektywy niedouków, ten tumult mędrkujących baranów. Podniesienie pensum nie wyeliminuje tej patologii.

Wesołych Świąt!

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo