19 obserwujących
180 notek
538k odsłon
  1653   0

Pogadanka dla upośledzonych polityków - temat: Policja

Homoseksualny łagodny Dawidek, pupilek Joanny Scheuring-Wielgus.
Homoseksualny łagodny Dawidek, pupilek Joanny Scheuring-Wielgus.

20 lipca 2019 roku przez Białystok przeszedł marsz tak zwanych środowisk LGBT. Doszło do burd, gdy inne środowiska, tak zwane kibolskie, próbowały zakłócić i zablokować homoseksualną paradę. Interweniowała Policja, na którą ze strony stadionowych gladiatorów poleciały kamienie i kostka brukowa.

Nazajutrz w mediach rozpętała się histeria, nakręcana przez pożal się Boże, spin doctorów. Lewactwo, pod wodzą ledwie już wystających z szamba, polityków totalnej opozycji, rozgłasza, że kibolskie wybryki były inspirowane przez partię rządzącą, i oczywiście, że Policja chroni chuliganów. Z kolei sojowi narodowcy zarzucają Policji, że ta z nieuzasadnioną brutalnością napastuje prawdziwych patriotów, a nie reaguje na LGBTerror.

Czyli jak zwykle. Policja i jej działania, to uniwersalne narzędzie dla polityków różnych barw, do tworzenia przekazu, mającego obciążać stronę przeciwną. Tak było w Białymstoku, tak było również w Warszawie. W Warszawie to nie kibole atakowali funkcjonariuszy, a dla odmiany geje, przebrani za obrońców demokracji. „Dawidek”, ulubieniec niezrównoważonej posłanki z partii Nowoczesna, stał się ikoną homoseksualnej łagodności.

Gdy zakłócany jest porządek publiczny, Policja wkracza do akcji. Czasami jej działania mogą postronnym widzom wydawać się niejasne, zbyt brutalne, albo przeciwnie, zbyt łagodne. Ale to dowódcy, kierujący na miejscu działaniami, decydują o formie i skali interwencji. Oni się znają na swojej robocie. Ta „brutalność” polskiej Policji, znana powszechnie od czterech lat, rozśmieszyłaby funkcjonariuszy z Francji, Hiszpanii, czy Niemiec. Natomiast ci, którzy policjantom zarzucają pobłażliwość, nie mają pojęcia o taktyce postępowania z tłumem. Pranie pałami, to nie jest jedyny instrument w arsenale organów porządkowych. Metodycznie stosowany jest monitoring. Na jego podstawie, po zakończeniu manifestacji, wyłapuje się sprawców naruszeń prawa i materiały z nagrań stanowią dowód przeciw nim. Za dalszy ciąg odpowiada już prokuratura i sądy, które z ubolewania godną determinacją uniewinniają lewostronnych chuliganów.

Gej, kibol i Frasyniuk, w odbiorze policjantów są równi w prawach i równi w obowiązkach obywatelskich. Jeśli naruszą prawo, funkcjonariusze potraktują ich z taką samą dbałością o przestrzeganie procedur. Jednych wyniosą, jak niemowlaka, innych spryskają gazem, a jeszcze innych zatrzymają na podstawie analizy materiałów filmowych.

Propagandyści z lewej i z prawej strony, trzymajcie się z daleka od służb mundurowych. Mobilizujcie elektorat przedstawiając mu ofertę programową, a nie wycierając sobie fałszywe gęby policjantami.

[]

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo