Blog
Rozczochrany skrzat szwendalek w swiecie nieoznaczonym
Gapiszon2
Gapiszon2 Funkcja spinowa
4 obserwujących 160 notek 59018 odsłon
Gapiszon2, 14 stycznia 2018 r.

Z końcem AWS umarła wiara w solidarność

278 12 0 A A A

W wyniku wyborów parlamentarnych w 2001 lista AWSP uzyskała 729 207 głosów, tj. 5,60% głosów ważnych i nie uzyskała mandatów poselskich w związku z nieprzekroczeniem progu wyborczego wynoszącego 8% w przypadku koalicji wyborczych.

Nie wiem dlaczego wracam do roku 2001, który był politycznym końcem Solidarności, nie chce wracać do przyczyn katastrofy wyborczej tego ugrupowania zrzeszającej setki organizacji obywatelskich, jedną z głównych było całkowite oddanie władzy koalicjantowi jądra ciemności 3RP czyli UWU, przy okazji by to koniec tej destrukcyjnej siły która położyła się cieniem na losach całego pokolenia obecnego pokolenia pięćdziesięciolatków. 

AWS oddał prawie całą władze kierownictwu UW partii która zdobyła 13,4% głosów, a uzyskała praktycznie 100% władze na trzy lata bo rok przed nowymi wyborami zostawili wykorzystany AWS samemu sobie, szczęśliwie, wyborcy to dostrzegli i w kolejnych wyborach UW na zawsze zniknęła z polskiej sceny politycznej. UW zniknęła nie zniknęły jej kadry pojawiające się w kolejnych formacjach po AWS.  

Od AWS Związek zawodowy 'Solidarność' nigdy już nie angażował się w tworzenie formacji politycznych, z kadr AWS powstała PO, w niewielkiej części zasiliły nowa formację PIS. AWS zamykał lata dziewięćdziesiąte okres chaosu mętnej wody transformacji zachłyśnięciem się neoliberalizmem rozkwitu mafii i jej dojrzewania do związków z władzą i legalizacją gospodarki. Coś pękło w ludziach pękła wiara iż solidarność i jej ludzie mogą poprowadzić państwo po AWS na cztery lata wrócił postpeerelowska SLD, ale to już inna historia. Powstało pole do tworzenia się obecnego układu politycznego i jedyna zasługą cyrku rządów SLD byłą ustawa o finansowaniu partii politycznych kluczowa ustawa cementująca dojrzałe partie polityczne.

Wraz z milenium wchodziliśmy w kolejny etap historii, w którym przestała się liczyć kombatancka przeszłość, a decydować miały profesjonalne partie polityczne.

Opublikowano: 14.01.2018 00:41.
Autor: Gapiszon2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niepogodzony, wierzacy,

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Swoja droga Niemcy zawsze nas traktowali jak irokezow i nie glosowalem za wejsciem do WE bo...
  • Edukacja cyklonem B Niemcy maja we krwi.
  • Rozumiem wyrok jednak nie rozumiem jak grupa dziadow moze zawiescic ustawe w Polsce, moze wyrazic...

Tematy w dziale Polityka