Blog
Rozczochrany skrzat szwendalek w swiecie nieoznaczonym
Gapiszon2
Gapiszon2 Funkcja spinowa
7 obserwujących 172 notki 65365 odsłon
Gapiszon2, 11 lipca 2018 r.

To nie jest kraj dla starych ludzi, bohaterowie 68 są zmęczeni

133 2 0 A A A

             Właśnie przemija pamięć drobnego skądinąd wydarzenia, koncertu zespołu, który zarówno swoją karierę jak i w sferze symbolu kojarzyliśmy przez lata z buntem młodego pokolenia 68. 

             Zespół który przynajmniej w Anglii stanął na czele buntu złych chłopców tych którzy na barykadzie byli doboszami zapowiadającymi koniec ugłaskanej hipokryzji mentalności drobnomieszczańskiego dobrze wychowanego z manierami kołtuna. Lider który przez lata wraz swoim managerem szukali klucza do kariery w kontraście do ulizanych kaunsilowych Beatlesów kolaborujących z klasami panującymi od wieków w GB.

            Zespół który wyśpiewał hymn pokolenia brał udział w życiu paryskiej i londyńskiej ulicy, przyjechał i rzucił ze sceny głęboko przemyślany tekst inteligenta wyrosłego z brytyjskiej klasy średniej, inteligenta który jest w wieku, który pozwala na dokonanie syntezy i pogłębionej refleksji nad losem człowieka. Dlaczego wybrał Warszawę na miejsce swojego manifestu starca, głęboko ewangeliczny tekst, człowiek nie ma duchowej mocy do tego by być sędzią.

Toczący się kamień nie wiedzący nawet tak podstawowych zasad gry jak ta skąd dokąd się toczy, nie jest w stanie wydać żadnego nieomylnego wyroku, jest tylko jeden sędzia którego wyroki są naszym ludzkim umysłem niezbadane. Jagger potwierdził jedynie iż na starość szlachetniejemy mądrzejemy i na starość zbliżamy się do Boga. Einstein w podobnym wieku zauważył różnice między geniuszem a głupcem iż polega ona na tym iż w przeciwieństwie do głupca geniusz rozumie swoje ograniczenia.

Jagger chciał wykrzyczeć i wykrzyczał iż dziś po 60 latach nie jest już pewien młodzieńczego zapału roku 68, już nie jest pewny czy ideały tamtego czasu były dobre, już nie jest pewien czy żył tak by nie bać się przyszłości, już nie wie czy owoce 68 nie są przegniłe i w ogóle wie że już nic nie wie i nie wie gdzie jest prawda. Bohaterowie są zmęczeni i nie są już tak pewni swojej racji to wykrzyczał rockman ze sceny, długo jak widać było ćwicząc polska wymowę. 

God bless You Mick

Opublikowano: 11.07.2018 20:16. Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 20:18.
Autor: Gapiszon2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niepogodzony, wierzacy,

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @drinker.ag  Wyglada na to zeby wszyscy przestali sie nami interesowac. Pytanie jak moglo dojsc...
  • @Energetyk77  Nie rozumiem tego wpisu, czemu niby ma sluzyc, to dobre maszyny, tylko rynek sie...
  • @W kapeluszu Panama Konkretnie to bezsennosc w Seattle. Zmienia sie trend, a jesli juz przy...

Tematy w dziale Kultura