Blog
Rozczochrany skrzat szwendalek w swiecie nieoznaczonym
Gapiszon2
Gapiszon2 Funkcja spinowa
5 obserwujących 164 notki 60963 odsłony
Gapiszon2, 6 stycznia 2019 r.

80 lat temu decydowaliśmy o losach świata.

449 23 1 A A A

5 i 6 Stycznia 1939 szef polskiego MSZ odbył dwie decydujące rozmowy w Berghofie z Hitlerem i 6 Stycznia Z Ribbentropem w Monachium. W pierwszym spotkaniu z Hitlerem, Beck odmówił rozmów w kwestiach Gdańska i Pomorza. choć Beck nie zamknął zupełnie rozmów, to jednak po raz pierwszy Hitler usłyszał - nie. Zaczynałą się gra Berlina o pozyskanie Polaków do niemieckiego Drang nach Osten.

Do wojny była jeszcze długa droga, jednak po raz pierwszy w MSZ dowiedziano się, że Hitler się nie zatrzyma. Ludzie w MSZ po raz pierwszy zrozumieli, iż nie uda się utrzymać piłsudczykowskiego równego dystansu i zostają nam dwie drogi umiędzynarodowienie konfliktu poprzez wciągnięcie dwóch mocarstw zachodnich lub wejść w orbitę niemieckich planów na wschodzie.

Można spuentować tą rocznice opublikowaniem książki przez byłego postpeerelowskiego ministra SZ, w której ujawnia jakby nie było tajemnice państwowe. Ten filmowiec z mostu westminsterskiego ujawnił między innymi sprawy więzień CIA czy propozycji Putina w kwestii ukraińskiej. Pozostaje westchnąć i z bólem zawyć o powrót elit RP o te utracone pokolenie diamentów na miejsce, których pojawił się popiół, pokolenie prymitywnych prostaków którzy z ignoranctwa i dyletanctwa stworzyli nowy etos benadziejnych łże elit

Opublikowano: 06.01.2019 22:44. Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:52.
Autor: Gapiszon2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niepogodzony, wierzacy,

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @mielizna Juras zawsze dziewica przegral proces z Pawlowicz co musialo wstrzasnac jego...
  • @HermionaG  Mial przeciez zdiagnozowana paranoje mial na to papiery.
  • To akurat to jestesmy przywyczajeni do nnarracji o ludziach i podludziach, przeciez to zadne...

Tematy w dziale Kultura