12 obserwujących
185 notek
70k odsłon
467 odsłon

80 lat temu decydowaliśmy o losach świata.

Wykop Skomentuj23

5 i 6 Stycznia 1939 szef polskiego MSZ odbył dwie decydujące rozmowy w Berghofie z Hitlerem i 6 Stycznia Z Ribbentropem w Monachium. W pierwszym spotkaniu z Hitlerem, Beck odmówił rozmów w kwestiach Gdańska i Pomorza. choć Beck nie zamknął zupełnie rozmów, to jednak po raz pierwszy Hitler usłyszał - nie. Zaczynałą się gra Berlina o pozyskanie Polaków do niemieckiego Drang nach Osten.

Do wojny była jeszcze długa droga, jednak po raz pierwszy w MSZ dowiedziano się, że Hitler się nie zatrzyma. Ludzie w MSZ po raz pierwszy zrozumieli, iż nie uda się utrzymać piłsudczykowskiego równego dystansu i zostają nam dwie drogi umiędzynarodowienie konfliktu poprzez wciągnięcie dwóch mocarstw zachodnich lub wejść w orbitę niemieckich planów na wschodzie.

Można spuentować tą rocznice opublikowaniem książki przez byłego postpeerelowskiego ministra SZ, w której ujawnia jakby nie było tajemnice państwowe. Ten filmowiec z mostu westminsterskiego ujawnił między innymi sprawy więzień CIA czy propozycji Putina w kwestii ukraińskiej. Pozostaje westchnąć i z bólem zawyć o powrót elit RP o te utracone pokolenie diamentów na miejsce, których pojawił się popiół, pokolenie prymitywnych prostaków którzy z ignoranctwa i dyletanctwa stworzyli nowy etos benadziejnych łże elit

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura