14 obserwujących
189 notek
75k odsłon
203 odsłony

Backtusk czyli specjalne miejsce w piekle

Wykop Skomentuj7

           Jeszcze nie opadł kurz po wizycie Teresy May w PE, gdy w południe wychodzę sobie w porze lunchu, a tu we wszystkich rozgłośniach radiowych we wszystkich gazetach słyszę Tuska czytającego swoim charakterystycznym sepleniącym angielskim słowa demoniczne i groźne.

           Oczywiście, wiem, wiem to płatny spiker przecież mówi z promptera co mu każą, to przecież jedynie orwellowska krtań samomówiąca. to zaledwie organ, mózg jest gdzie indziej, ale jednak publicznością jest społeczeństwo Anglii w którym żyję,  państwa, które takich jak ten polityczny chłystek, latami utrzymywało.

Zastanawiałem się, jak wygląda ten specjalny pokój w piekle dla tych osób, którzy promują brexit bez nawet zarysu planu, jak to zrobić bezpiecznie - napisał na swoim Twitterze.

           Zazwyczaj stonowani Anglicy ruszyli z impetem, w eter poszybowały - diabelski szyderca, arogancki łobuz, diabelski euromaniak, nie pomogły nawoływania do spokoju, dziś w Anglii to temat numer jeden popołudniówek i raczej w tonie irytacji. Rozsierdził wyspiarzy zapowiedzią twardego - tak, dla backstop. Opcji, która de facto oznacza kontrole gospodarki przez KE. Wszystkie możliwe scenariusze wskazują iż WB nie ma na ten moment innego korzystniejszego rozwiązania jak beztraktatowe opuszczenie UE. Berlin póki może, korzysta z możliwości upokorzenia starego królestwa, dawnego rywala i w wielu aspektach niedościgniony dla boszy wzorzec. Okresowe wypuszczanie swojego pieska przez Merkel, świadczy o tym iż Berlin pogodził się, a może nawet zabiega o pozbycie się WB. 

      Na koniec jeśli WB opuści UE to mogę się założyć iż brak balansu pomiędzy dominującym układem frankofońskim, a pozostałymi członkami UE doprowadzi do rozpadu tego tworu wcześniej niż się to nam wydaje, Włochy pierwsze nosem poczuły zmianę i szukają ewentualnych wariantów awaryjnych. Tak czy inaczej ci który wieszczyli tysiącletnia UE, wkrótce będą mieli materiał do przemyślenia.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka