14 obserwujących
189 notek
75k odsłon
711 odsłon

Polacy i naziści

Wykop Skomentuj17

              Czas przerobić kolejna lekcje, lekcje numer dwa, lekcje, którą kto ma uszy ten usłyszał i kto ma rozum ten zrozumiał. Nie potrzeba wielu słów żeby zrozumieć proste przesłanie ustawiające w pozycji sprawcy potworności II WŚ. Tu już nie chodzi o prawdę, której przecież nikt nie neguje, iż jakiś chłop zadźgał Żyda w ziemiance pod lasem, bo takie rzeczy zdarzają się i w czasach pokoju od Izraela po Hiszpanię Polski nie wyłączając. Czy sięgnę po głośne w GB, nagranie i umieszczenie na YT godzinnego reportażu wykonanego smartfonem, konającej narzeczonej pewnego rapera. 

             Tu już nie chodzi o ustalenie win, ustalenie czy to bardziej Żydzi kolaborowali z nazistami w samozagładzie, czy też policzenie ilu Żydów zginęło z rąk polskiego chłopa, a ilu zakatowały policje żydowskie w gettach. Liczby są tu jedynie narzędziem manipulowania wartościami nie do oszacowania, rozróżnikiem tragedii i statystyki. W zasadzie nie chcę przewlekać wywodu bo tytuł wyjaśnia każdemu myślącemu człowiekowi stan katastrofy aksjologiczno - polityczną w jaką zostaliśmy uwikłani. Nie ma sensu w kontekście tytułu drążyć kwestii wielkości strat II WŚ ofiar poświęceń tragedii ludzkich, rowów z wapnem setek trupów obozów straconej ziemi wołyńskich kości rzuconych ruin etc. niczego nie warto rzucać na drugą szale wagi. Nie o to przecież w tym wszystkim chodzi, wypowiedziano nam wojnę i widzę tylko jeden pozytyw tej potworności wykonanej na moim narodzie, nawet ci, którzy rzucali w nas kamieniami, skamienieli, zamarli,  z grymasem na twarzy, do nich też dotarło, dotarło do tych mózgów i serc skamieniałych i otępiałych co kryje się w tytule. Po raz pierwszy przelękli się, zrozumieli, iż mogą razem z nami Polakami powędrować na kolejową rampę.

            Nigdy w historii nie było inaczej odebranie godności, jest zawsze wstępem do odebrania resztek własności od czasów biblijnego opisu Filistynów po wiek XX w przypadku Cerkwi czy KK w Niemczech. Warto na koniec przytoczyć sprostowanie, ale rząd rzeczywiście w tym nie uczestniczył, na tym wypada zakończyć i tak za dużo słów.

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka