11 obserwujących
189 notek
76k odsłon
126 odsłon

Niebezpieczne związki nazizmu i aborcji

Wykop Skomentuj1

          Historycznie rzecz ujmując oficjalne stanowisko władz niemieckich po 1933 wobec aborcji było negatywne, choć to Niemcy są prekursorami w kwestiach aborcyjnych. Aborcja była czynem karalnym  w kolejnych kodeksach karnych zjednoczonych Niemiec. Pierwszy projekt aborcyjny wprowadziła pod obrady w 1908 posłanka Jelinek i choć ustawa upadła to kolejne próby zmiękczenia prawa doprowadziły do uchwalenia w 1927 stanu nadzwyczajnej konieczności obowiązującego obecnie również w Polsce, czyli stan ograniczenia do kilku przypadków szczególnych. Zdepenalizowano aborcję oraz dopuszczono do stosowania antykoncepcji. Zmiana nastąpiła wraz z dojściem NSDAP do władzy i aborcję rasy aryjskiej niemieckiej uznano za zbrodnie przeciwko ciału i państwu, zezwalając na aborcję ras uznanych za niższe

            Ciekawym zarządzeniem było wprowadzenie w 1943 aborcji dla ras niższych na żądanie przy jednoczesnym wprowadzeniu kary śmierci za dokonanie aborcji przez kobietę aryjska. Co ciekawe NRD okazała się najbardziej wstecznym państwem bloku wschodniego i do lat 70 utrzymywała stan prawny z okresu republiki weimarskiej. W latach 50 na terenie strefy radzieckiej ukrywał się jakiś czas Aribard Heim sławny doktor śmierć z obozu Mauthausen, sadysta, kat, hokeista, chirurg i dwukrotny mąż i ojciec. Po przedostaniu się na zachód przeszedł amerykański obóz w Ludwigsburgu, zwolniony, osiedlił się w Mannheim, gdzie pracował na etacie, na którym długo nie zagrzał miejsca.

       No właśnie w 1954 przeniósł się do Baden Baden i jak to mówią  poszedł na swoje założył prywatną praktykę zajmującą się między innymi aborcją i pewnie do emerytury mógłby robić to co najbardziej lubił czyli uśmiercać żywe organizmy, gdyby nie nieszczęsny napór izraelskich śledczych na rząd RFN. Aribard Heim nigdy nie został pojmany i choć daleko mu do sławy Mengele, Demianiuka, Brunnera czy innych potworów w lekarskich kitlach to z relacji świadków, bił pozostałych w wyjątkowym okrucieństwie, z którego czerpał autentyczną przyjemność. Powojenna aktywność przyniosła mu nie tylko substytut obozowej pracy, ale dawała ogromne zyski.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale