11 obserwujących
189 notek
76k odsłon
205 odsłon

PIS totalne armistycjum

Wykop Skomentuj4

              Weszliśmy w rok wyborczy i w zasadzie poza pozytywnym programem socjalnym, PIS wygasił wszystkie fronty walki ideologicznej z pełzającym na fali miejskich wiktorii kontrofensywy ideologicznej postpeerelu. Wygaszono walkę z Izraelem o minimum godności narodowej, wygaszono spory z Bruksela i zgrają polakożerczych polityków. PIS nie zabiera głosu w sprawie skandalicznej ustawy 447, czyli bandyckiego skoku na kasę przedsiębiorców korporacji holokaust. PIS oddał wolne miasto Gdańsk i właśnie oddaje seksualnym wykolejeńcom przegraną spektakularnie Warszawę. Oddaje polską młodzież ludziom głęboko poranionym w dzieciństwie, którzy próbują zwój ból i bezsens życia przerzucić na młode pokolenie. Wbrew psychologii, która stwierdza iż źródłem szczęścia nie jest seksualność sama w sobie jedynie w kontekście możliwości odczuwania silnej relacji z druga istotą. Paraliż PIS jest wyraźny i zaczął się mniej więcej w okresie pojawienia się słupa w postaci austriackiego jodlera.

                 PIS cofnął się za mury i w zasadzie zamilkł, zresztą podobnie zachowuje się oblężnicza targowica, coś jakby remis i pogodzenie się z trwałym podziałem sceny politycznej w zasadzie jedyne zaczepne posunięcia to twarde postawienie na rozbudowę terminala LNG, przekop mierzei, oraz gazowa umowa z Danią, choć jeśli chodzi o mierzeje to ten strategiczny projekt jest nadal zagrożony. Przyjęli na spokojnie wuzetkę jakiejś biurwy z Warszawy zakazującej budowę wieżowców srebrnej zamiast wykorzystać to do kolejnego ataku na targowicę za upolitycznianie działalności gospodarczej. Wszystko przyjmują i wszystko biorą na zimno. Czy ta strategia okaże się skuteczna, czy PIS ma parę bombek na te wybory poza pakietem socjalnym, który nie do końca może budzić entuzjazm neoliberalnej prawicy. Jedno jest pewne dynamika rządu i PIS zaczęła spadać od momentu wymiany na stanowisku premiera. PIS niebezpiecznie się nam europeizuje. Osiągnięcia trzech lat są bezdyskusyjne, nikt myślący tego nie zaneguje, dokonali tytanicznych zmian uruchamiając skarbówkę osiągając świetne wyniki gospodarcze odmienili Polskę w sposób spektakularny. Wyrównali krok, przygotowali państwo pod nowy etap rozwojowy. Ruszyli, choć nie z takim impetem jakbyśmy oczekiwali, program mieszkaniowy, program wodny, program gazowy, cofnęli kilka katastrofalnych prywatyzacji, pospłacali miliardy zadłużenia z różnych prywatyzacyjnych wałków że wspomnę Abriss, dużo dobrego stało się w Polsce.

Jednak ustał ogień już nawet dwie rozliczeniowe komisje VAT i Amber zupełnie zniknęły z agendy dnia, w maju zobaczymy czy polityka rozejmu przyniesie sukces. 

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale