11 obserwujących
190 notek
77k odsłon
  424   0

Na marginesie wyników wyborów w UK.

1 KO - 36,93% / 32754

2 SLD - 23,10% / 20487 głosów

3 PiS  -  20,27% / 17874 głosy

4 K - 15,42% / 13671 głosów

5 PSL – 4,28% / 3800 głosy

Po pobieżnym oglądzie wyników wyborów w UK warto zapytać kim jest przeciętny polski wyborca w GB. Jakie motywy kierowały  ludźmi, którzy po ucieczce od opresji neoliberalnej ocierającej się o leseferyzm Polski po tym jak chroniąc siebie i swoje dzieci i osiedleniu się w państwie opiekuńczym, w którym standardem jest wsparcie rodzin poszli zagłosować na filary neoliberalnego postkomunistycznego systemu eksploatacji i wyzysku. Emigrancki elektorat poszedł i poparł ekspertów od zaciskania pasków na cudzych brzuchach generując jednocześnie bilionowy dług dla następnych pokoleń.

Większość z tych ludzi pobiera należny im przecież zasiłek na dzieci, wparcie, które na wyspie jest jak powietrze, nikt go nie podważa nikt nad nim nie dyskutuje, po prostu było jest i będzie po prostu standard europejskiego państwa.  

Ja folwarczny zawistny chłop pańszczyźniany, w tej kolejce do obwodu, stałem bez sensu pośród nowoczesnych Europejczyków, otwartych, w nowocześnie wystylizowanych siwych włosach w kitkę z plecaczkiem najki w miękko chodach i pikowanym skafanderku stałem czułem się obco. Przyszedłem po mszy zamanifestować swoją zaściankowość, nienowocześnie - tradycyjnie postawić krzyżyk po lewej stronie przy nazwisku szczerbatego, oni przyszli zamanifestować swoje kompleksy, w kraju, w którym pojęcie Europejskości nie istnieje i zasadniczo z niczym się nie kojarzy. Przyszli zagłosować na to od czego uciekli na Panią Jachirę która tu w GB zostałaby społecznie zmielona zgodnie przez wszystkie media i stronnictwa polityczne

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale