Blog
Tatoo
tatoo
tatoo Miłośnik poezji,historii i dob
21 obserwujących 101 notek 78520 odsłon
tatoo, 6 lutego 2013 r.

Ojczyzna to ziemia i groby.Narody,tracąc pamięć,tracą życie" Nor

2965 44 0 A A A

 

    " Naród bez dziejów,bez historii,bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi,narodem bezdomnym,bez przyszłości.Naród,który nie wierzy w wielkość,i nie chce ludzi wielkich,kończy się." -Prymas Stefan Wyszyński.
 
          Jak prorocze są te słowa Prymasa Tysiąc lecia kard.Wyszyńskiego.To dziś na naszych oczach pseudo elity naszego Państwa nie chcą pamiętać o najlepszych Synach  naszej Najjaśniejszej.Od sześciu lat Fundacja Paradis Indaeorum i jej prezes Pan Michał Tyrpa wraz z wolontariuszami toczy bój o upamiętnienie rtm.Pileckiego. Minister Bartoszewski,który z racji pełnionego urzędu powinien wszystko zrobić,aby dzień 25 maja był Europejskim Dniem Bohatera Walki z Totalitaryzmem i upamiętnienia bohaterskiego "Ochotnika z Oświęcimia" mało.że nic w tej sprawie nie robi ,to ustami nierozgarniętego urzędasa w bełkotliwy sposób o tym informuje.Całą to drogę przez mękę opisują na swoich blogach Siłaczka,Michał Tyrpa jak i inni wolontariusze.Na tych blogach znajdziemy również przykłady innych skromnych i cichych bohaterów tamtych strasznych czasów.Ten temat cudownie przypomina na swoim blogu Per.Ale to nie tylko ten brak zaangażowania w upamiętnieniu Bohaterów,ale jest jeszcze gorsze zaniedbanie ze strony tego bohaterskiego ministra,który nic nie zrobił,aby ludzie ,którzy przeszli gehennę obozów koncentracyjnych zostają pozbawieni opieki lekarskiej w Krakowie i o tym pisze na swym blogu Echo 24.Jak to jest ,że ferajna rządowa obdziela się nagrodami za ponad 100 mln.zł,a ludzi zasłużonych pozbawia się opieki lekarskiej.Schorowani Powstańcy Warszawscy nie mają na czynsz,na leki na życie.
  Panie Premierze Tusk,Panie Prezydencie Komorowski jesteście historykami i nie wiecie co Ci ludzie zrobili dla Nas, dla Was?Bez nich nie byłoby Was.
 Czy nic Was nie ostrzega przed słowami,które mogą paść pod Waszym adresem"Im mniej godni swoich wysokich urzędów są ci,którzy je piastują,tym pewniej się czują i mocniej się nadymają głupotą i bezczelnością"-Demokryt z Abdery. 
Chcecie takiej oceny?A gdzie podziewacie się inni blogerzy,którzy o Polsce piszecie,o Najjaśniejszą zabiegacie ,o Nią słowem walczycie, a o Bohaterach zapominacie?.
 Najwyższy czas ,aby większość z nas zaczęła częściej  pisać  i upominać się o pamięć tych ,co jeszcze ma żywych świadków ich czynów. 
             Do piór i klawiszy walczyć o Nich ,nie traćmy sił na przepychanki z "duchami tej po sowieckiej hydry".
 Czy ma się spełnić ocena J.Piłsudskiego-"Naród który traci pamięć,przestaje być Narodem-staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium"
 
                     Będziemy NARODEM czy" zbiorem ludzi" ?
 
Czytajcie to.
http://aoobfk.salon24.pl/482606,25-maja-europejskim-dniem-bohaterow
http://aoobfk.salon24.pl/483375,pamieci-stanislawy-leszczynskiej
http://aoobfk.salon24.pl/483886,piekny-owoc-naszej-akcji-dziekujemy
http://www.facebook.com/pages/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki/300842628258
Opublikowano: 06.02.2013 15:37.
Autor: tatoo
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wyznający w życiu i postępowaniu oraz wierny tylko temu Bóg -Honor - Ojczyzna. To jest drogowskazem mojego życia i postępowania.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Znasz się na tym i tylko tyle umiesz.
  • No i widzisz Pan ,Panie Szelest uczony uraczył Pana swoimi wypocinami ,co by się Pan pogubił w...
  • chyba rzeczywiście wiedzę czerpiesz tylko z pamiętników Mamy....wielu tu komentujących było...

Tematy w dziale Kultura