16 obserwujących
67 notek
86k odsłon
  412   1

Ósmy cud świata, który zapamiętany raczej nie zostanie

Czyli że inżynierowie się starają, a i tak zawsze jest źle, źle i źle. Odhumanizowany ten świat, nie ma co. Tylko czy jesteśmy na to gotowi? Czy nas to nie przerasta?

W Chinach są firmy, które produkują całe osiedla i miasta tylko po to, żeby produkować (tak samo jest w innych dziedzinach i miejscach - dużo „innowacji” w różnych korporacjach polega na zabraniu czegoś, a potem oddaniu za jakiś czas). Zjawisku bezproduktywnej pracy poświęcono już całe tomy. Tak naprawdę często tworzymy wyłącznie śmieci (chociażby dyski SSD czy chipy M1x, w których te są zintegrowane) i wykorzystujemy całą tę technologię do tego, żeby oszukiwać czy się zniewalać.

Jakieś certyfikaty, które podobno potwierdzają, że ktoś kiedyś zachorował albo że przyjął jakiś zastrzyk?

Ze sprawdzeniem, czy ta osoba nie zaraża albo nie jest chora, nie ma to chyba nic wspólnego (coraz głośniej mówi się o tym, że bez problemu można wystawić certyfikat na dowolne dane albo zapłacić komuś, żeby wpisał nas w rejestr).

Kiedyś było dużo o takich programach jak CETI czy przetwarzanie danych związanych z rakiem (można było sobie ściągnąć apkę, która w czasie bezczynności przetwarzała dane), teraz wszyscy ekscytują się „kopaniem” numerków czy kolejnymi głupotkami na Tik-Tok. A możnaby na przykład projektować nowe silniki spalinowe, które nie będą miały rozrządu… albo robić masę innych pożytecznych rzeczy.

Ludzie próbują jakoś odnaleźć się w tej rzeczywistości, jak to ludzie. Mamy wysyp wszelkiej maści ekspertów od wszystkiego, autorytetów, którzy wszystkie rozumy pozjadali, a g… wiedzą. Dzisiejszym sukcesem jest ledwo publikowanie na jakimś portalu czy zebranie łapek w górze. Mamy też emotikonki, czyli powrót od słowa mówionego do pisma obrazkowego… ot chyba taka reakcja obronna organizmu.

Czytałem ostatnio artykuł „Wielki Reset” na Interii, który mówił o trendach promowanych przez WHO. Dużo tam o naszej „epidemii”, usunięciu własności prywatnej i innych rzeczach. Teoretycznie technologia powinna pomagać ludziom, obecnie jednak zamiast cudu staje się chyba przekleństwem.

Miałem pisać o cudach w mojej kieszeni i na biurku, a co wyszło?

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie