3 obserwujących
81 notek
53k odsłony
180 odsłon

17 września 1939: cios w pierś Polski, strzały w tył głowy...

Wykop Skomentuj9

   A na początku była ..."prawda" Oświecenia - francuska, niemiecka, żydowska i Słowo ciałem się stało... ...ciało jednak zawsze jest śmiertelne.Jednak życie zawsze się odradza na gruzach imperiów...

Flaga Narodu Wybranego - in situ, in loco... Pieta Germanica - w Parku Zachodnim byłej Festung Breslau  Hic transit gloria mundi...  "Nie lękajcie się"!

   Faktycznie, wojna była już dla Polski przegrana, a dla Stalina i propagandy sowieckiej państwo polskie właśnie przestało istnieć. Wojna, i tylko wojna, była przegrana, państwo rozbite - ale naród i rząd istniał. WP dostało rozkaz "nie strzelać do Sowietów".

   Gdyby nie odbyło się wówczas perfidne sowieckie obrzucanie błotem "polskich panów" - a wkrótce kolaboracja NKWD z Gestapo - i mordowanie niewinnych jeńców w Katyniu i innych miejscach kaźni. Jeńców, którzy nie walczyli z Rosjanami - zwabionych do niewoli sowieckiej... Gdyby nie współdziałanie Sowietów Stalina z Niemcami Hitlera w eksterminacji ludności polskiej - śmiercionośne wywózki setek tysięcy rodzin polskich ze starcami i dziećmi na Sybir i dalej...

   Na szczęście Opatrzność, na którą liczył szalony i wiarołomny Hitler skierowała jego czołgi i samoloty na wschód przeciwko wiarołomnemu Stalinowi, który mu na rzeź przekazał komunistów niemieckich jako swoje "wiano". Gdyby... to można by uznać rosyjską interpretację 17 września jako "niezbędny krok dla obrony ZSRR i ochrona bratnich narodów" - przyjmowany w zniewolonych umysłach Rosjan do dziś!

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura