3 obserwujących
81 notek
53k odsłony
614 odsłon

List otwarty do prezesa TVP J. Daszczyńskiego

Wykop Skomentuj20

Szanowny Panie Prezesie!

   W związku z listem otwartym dziennikarzy TVP info, sygnowanym też przez Pana - jako odbiorca świadczący finansowo na utrzymanie RiTVP przez lat ponad czterdzieści - pragnę wyrazić swój niesmak treścią Waszego listu. (Pomińmy już impertynecką w liście - na temat kultury - formę zwrotu "Szanowny Panie Wice-premierze", do ministra kultury). Jako stały słuchacz stwierdzam, że istotnie od paru lat uprawialiście propagandę na rzecz koalicji PO-PSL, co stało się jaskrawo widoczne podczas kampanii wyborczej na rzecz "murowanego zwycięzcy" - prezydenta Komorowskiego w maju 2015 r. A to nie tylko chodzi o tę "wywiadowczynię" p. K. Lewicką przez Pana teraz zawieszoną: co najważniejsze, pamiętam dobrze złości, minki i impertyneckie przerywania i wtręty Waszych gwiazdeczek podczas wywiadów/przesłuchań opozycyjnych posłów, głównie  PiS, za kadencji p. E. Kopacz.

   Wspieraliście propagandowo rząd, a teraz "poprawiacie się" wspierając opozycję (!), zwłaszcza "nowoczesną", która niebawem zapewne przejmie elektorat całej opozycji. Sam Pan, Panie Prezesie (nie powiem w Waszym stylu: PO-prezesie) uprawia żałosną propagandę, podobnie jak Panów mocodawczyni b. premier Kopacz w pożegnalnej mowie sejmowiej. Nie raczył Pan dotąd zauważyć, że Wasze/nasze media zostały najpierw stłamszone apelem D. Tuska o niepłacenie abonamentu, a potem upolitycznione?! Pan ma obowiązek je "odpolitycznić", a po Pańskiej wypowiedzi spadła z twarzy maska "obiektywizmu"! Opowiada się Pan - PO-propagandzista, tym razem przeciwko rządowi (!) - po stronie niespodziewanie nowej opozycji w jej brutalnej w słowach walce politycznej; prowadzonej metodą brudnej i oczywistej prowokacji w omawianym przypadku - poprzedzonej odpowiednim przygotowaniem przez media mainstreamu. Jako uzasadnienie podam poniższe cytaty ze świeżej (23.11.2015) relacji na portalu Polskiego Radia: 

"Wg Press.pl dziennikarze TVP Info wystosowali do wicepremiera list otwarty, w którym zaprotestowali przeciwko jego słowom o telewizji publicznej; podpisał się pod nim też Janusz Daszczyński. "Zapowiedź upolitycznienia mediów publicznych zasygnalizowana w wypowiedzi wicepremiera jest atakiem na wolność słowa w niepodległej Polsce" – wyjaśnił prezes TVP. "Nie zmienia to mojej oceny przebiegu programu" – dodał. (...)

Dyrektor Teatru Polskiego i poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski zapowiedział w niedzielę, że złoży w Sejmie interpelację ws. odwołania Piotra Glińskiego ze stanowiska ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Powiedział też, że "poprosił ministra o złożenie dymisji".".

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1547882,Zamieszanie-wokol-premiery-spektaklu-Smierc-i-dziewczyna-Minister-kultury-Piotr-Glinski-moze-to-byla-prowokacja

Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale