3 obserwujących
81 notek
53k odsłony
253 odsłony

"Dalej jest noc"

Wykop Skomentuj2

"(---) Dziwi też brak nazwisk recenzentów "Dalej jest noc". Zwykle w przypadku takich publikacji są one podawane. Książka została opublikowana nakładem Centrum Badań nad Zagładą Żydów, które jest częścią Polskiej Akademii Nauk. Dołączenie recenzji naukowej jest chyba standardem? (---)"

"Porównanie relacji polsko-żydowskich do masakry Hutu i Tutsi w Rwandzie, aluzje do sytuacji politycznej w Polsce i brak dyskusji - tak miała przebiegać paryska konferencja "Nowa polska szkoła historii i Holocaustu". O jej ocenę zapytaliśmy dr. Tomasza Domańskiego, autora opracowania "Korekta obrazu", które stanowi pierwszą naukową analizę kontrowersyjnej książki "Dalej jest noc" autostwa m.in. Barbary Engelking i Jana Grabowskiego"

IMHO warto przeczytać wywiad z dr. Tadeuszem Domańskim, uczestnikiem ubiegłotygodniowej konferencji naukowej w Paryżu pt. Nowa polska szkoła historii i Holocaustu. Chciałbym zapytać pana jako słuchacza, historyka i badacza – jaka ma być, zdaniem prelegentów, ta nowa szkoła historii?"

https://polskieradio24.pl/13/53/Artykul/2271075,Co-wydarzylo-sie-na-konferencji-w-Paryzu-z-udzialem-Jana-Grossa-Odpowiada-recenzent-Dalej-jest-noc

Por. Adam Leszczyński [25.04.2018] - https://oko.press/ipn-nie-potrafi-polemizowac-z-ksiazka-dalej-jest-noc-debata-historykow-instytutu-byla-pokazem-bezradnosci/

Adam Leszczyński to "Historyk i socjolog, profesor na Uniwersytecie SWPS, publicysta. Autor dwóch książek reporterskich o Afryce i kilku książek o historii. "Szkalował" Polskę m.in. w „the Guardian”, „Le Monde”, „El Pais”, „Suddeutsche Zeitung”. Ostatnio wydał książkę o polskiej samoocenie – „No dno po prostu jest Polska. Dlaczego Polacy tak bardzo nie lubią swojego kraju i innych Polaków” (WAB 2017). W OKO.press pisze o polityce i historii."

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo