28 obserwujących
229 notek
840k odsłon
  408   0

Dzień dobry, cześć i czołem, kandyduję na posła!

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

po nie tak aż znowu długiej przerwie wracam do aktywności publicznej. Już w nieco innej roli, niż bloger polityczny, bo – przynajmniej na czas kampanii – jako kandydat do Sejmu RP z list Prawa i Sprawiedliwości.

Od lipca 2014 r. do sierpnia 2017 r. napisałem 228 felietonów, które łącznie na Salonie 24 osiągnęły 835 tys. odsłon. W międzyczasie otrzymałem prestiżową nagrodę Złotej Ryby i, kiedy byłem przekonany, że moje życie zawodowe zmierza w sposób naturalny w kierunku medialno-publicystycznym, nastąpił nagły zwrot akcji.

Świat medialny okazał się dla mnie nieprzenikalny, jednak ku mojemu zaskoczeniu i wielkiej satysfakcji dostrzeżono mnie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zostałem doradcą wicepremiera Piotra Glińskiego, po czym zawiesiłem aktywność blogersko-twitterową.

Nie trzeba śledzić kolei losów Adama Hoffmana, żeby wiedzieć, że polityka wciąga. Na własnej skórze przekonałem się, że polityczni blogerzy nie stanowią tu wyjątku – w zeszłym roku zaliczyłem swój polityczny debiut w rodzinnej miejscowości jako kandydat PiS na burmistrza mojej rodzinnej gminy. Teraz zaś debiutuję jako kandydat do Sejmu.

Perspektywa dwóch lat spędzonych w gabinecie politycznym jednego z najważniejszych polityków w kraju zmieniła mój sposób patrzenia na politykę – dała wgląd w realne mechanizmy politycznego działania, na ogół znacznie różniące się od medialnych projekcji dziennikarzy, którzy przecież zwykle takiego wglądu nie mają. Myślę, że znacznie więcej rozumiem, w związku z czym nawet może i trochę bardziej niż w przeszłości warto zaglądać do moich tekstów?

Zapraszam wszystkich z Państwa do śledzenia mojej publicznej (internetowej) aktywności. Moje teksty na pewno nie będą tak regularne, jak przed dwoma laty, będą miały też trochę inny – jednak na pewno nieagitatorski – charakter. Inny, mam nadzieję, że nie gorszy.Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka