Untal Untal
188
BLOG

Okęcie - zacięcie!

Untal Untal Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Kilka wrażeń z "komunikacyjnego serca Polski"

Przylatuję na Okęcie. Chcę pociągiem dojechać do centrum. Pierwsze "zdziwko". Trasa jest obsługiwana przez dwie firmy kolejowe. Stawiam się w sytuacji Chińczyka, czy mieszkańca Argentyny. Jak tu się kupuje bilety? 35 metrów od peronów stoją dwa automaty. Który jest do którego pociągu?

Wracam jednak "do siebie". Do odjazdu pierwszego z pociągów zostaje 11 minut. To "Koleje Mazowieckie". Staję w kolejce. Czeka z 10 osób. Przy automacie młoda para próbuje zrozumieć system. Mijają 2 minuty. Lecę do pociągu z nadzieją, że jest tam zainstalowany automat z biletami. Szybkim krokiem przemierzam wagon. "Koleje Mazowieckie" mówią mi: "Nie szukaj łatwych dróg! Zapindalaj z powrotem do automatu i stawaj w kolejce!".

Wracam, zostało mi 6 minut. Stoję chyba szósty. Próbuję kupić przez internet. Rejestracje, sracje i państwowe obligacje - nic się nie udaje. Zostaje minuta. Kupuję bilet, wpadam do pociągu w ostatniej chwili. 

Dworzec Zachodni w remoncie od ponad roku. Na wielkim placu remontowym trudno dopatrzeć się aktywności więcej niż 10 robotników. 

Warszawa 2023

Dwa tysiące dwadzieścia TRZY image!!!!!! 

Untal
O mnie Untal

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka