Na granicy prawdy i dobra
Jedyną odpowiedzią na pytanie o sens istnienia świata i człowieka jest milczenie, a wszystko inne jest tylko obłudą i złudzeniem!
7 obserwujących
211 notek
100k odsłon
250 odsłon

Naszą Matką jest Przyroda a nie hebrajska Miriam!

Wykop Skomentuj15Wiadomo, że nasza cywilizacja zaczęła się od zwycięstwa nad światem zwierząt. Jednakże teraz przy tak wielkim rozwoju cywilizacji i świadomościowi kulturowej możemy spłacić dług przyrodzie i przestać mordować zwierzęta - niech żyją one sobie po swojemu, dajmy im też żyć!
Jestem przeciwnikiem cywilizacji śmierci i zabijania jako sposobu na istnienie i dowartościowanie człowieka. Jestem zwolennikiem czci dla życia!

.

To religia wszczepiła ludziom pogardę do świń, zwierząt nieczystych i innych. Tzw. motyw kozła ofiarnego, czyli składanie Bogu ofiar ze zwierząt, czasami  i z ludzi ( o tym m.in. w Biblii) rozpowszechnił apologię zabijania jako sposobu na przebłaganie bóstw lub Boga. Nawet tzw. Zbawiciela utożsamia się z Barankiem Bożym złożonym w krwawej ofierze, a więc w ofierze dokonanej przez mord,  np. zamordowanie Yeszua Ha-Nocri, czyli powieszenie Go na krzyżu.
Miriam urodziła Iszu vel Yeszuaę, a ten został według życzenia swego ojca złoży w ofierze, czyli zabity i do dziś jego wyznawcy jedzą jego ciało i popijają jego krew - religia to jedna z apologii zabijania.
Uta Ranke-Heinemann, niemiecka teolog, podważyła swego czasu istotę nauki o zbawieniu przez zamordowanie, czyli słynne ukrzyżowanie. Kto chce, niech poczyta o tym w jej głośnej książce pt. „Nie i amen”.

.
Poczytajcie sobie Biblię, np. to: „Oznajmij im: Ofiary spalane, które winniście składać Panu, są następujące: dwa roczne jagnięta bez skazy codziennie na nieustanną ofiarę całopalną. Jedno jagnię ma być złożone na całopalenie rano, a drugie wieczorem.  Do tego jako ofiara z pokarmów dziesiąta część efy najczystszej mąki zaprawionej oliwą według miary jednej czwartej hinu oliwy wyciśniętej z oliwek. To jest ustawiczne całopalenie, które już na górze Synaj składano Panu jako miłą woń ofiary spalanej. Do tego jako ofiara z płynów , w ilości jednej czwartej hinu na każde jagnię. Sycera ma być wylana dla Pana w obrębie świątyni. Drugie jagnię winieneś ofiarować o zmierzchu. Złóż w ofierze z tymi samymi ofiarami z pokarmów, podobnie jak rano, należącą do nich ofiarę z płynów jako miłą woń ofiary spalanej dla Pana”, Lb 28, 3-8.
Są też inne, gorsze, przykłady!.

.
To religia jest źródłem popierania i zabijania, w tym niszczenia– chodzi o ofiary ze zwierząt, w tym np. sprawa uboju rytualnego (zob., link:   https://gazetakrakowska.pl/uboj-rytualny-to-meczenie-zwierzat/ar/3682610  ).

.

Przykazanie : Nie zabijaj nie odnosi się do zabijania w ogólnym znaczeniu, lecz do niezabijania Żydów przez Żydów! To różnica.
10 przykazań to nauka nie dla świata tylko dla specjalnego narodu, tak jak dla niego jest lub była kiedyś Biblia i ich Bóg jako Ojciec narodu wybranego!
Zabrakło jednego przykazania wśród rzekomych boskich 10 przykazań: Nie niszcz przyrody!

.
W czasach starożytnych, o tym czytamy w źródłach do historii, to Hebrajczycy 24 godz. w ciągu dnia składali w świątyni ofiary przebłagalne ze zwierząt (nic one nie pomogły, bo i tak im zburzono świątynię).

.
Postscriptum
Każda istota, czyli człowiek, pies i słoń oraz koń i wielbłąd, jeśli kocha, to ma boską duszę! Tasiemiec jej na pewno nie ma, ale czy ma ją mięso jad zwany homo sapiens? Może i ma, ale nie chyba każdy?

.

Zabijanie zwierząt w imię religii, oto przykład z Nepalu, na podstawie artykułu pt. "Hindu revellers ignore outcry over mass animal slaughter in Nepal", link: https://www.ucanews.com/news/hindu-revellers-ignore-outcry-over-mass-animal-slaughter-in-nepal/72482

image

Źródło ilustracji : https://www.ucanews.com/news/hindu-revellers-ignore-outcry-over-mass-animal-slaughter-in-nepal/72482

Postscriptum

"Zwierzęta idą do nieba!" - tak powiedział papież Franciszek (zob. link: https://dzieckonmp.wordpress.com/2014/12/11/papiez-franciszek-zwierzeta-ida-do-nieba/  )

Chociaż nie przepadam za Franciszkiem, bo czasami dziwne rzeczy mówił, to jednak w tym momencie ucieszyłem się!

"Zwierzęta idą do nieba!"

Cieszę się bardzo, bo obudziła się we mnie nadzieja, że spotkam mojego ukochanego psa rottweilera, który zmarł na raka po jedenastu latach życia przy mnie!

Mój piesku nigdy cię nie zapomnę!


Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale