9 obserwujących
88 notek
109k odsłon
176 odsłon

Bard PSL - pierwszy chłop Opolszczyzny

Wykop Skomentuj4

 image

Obraz ze strony http://blogpublika.com/2019/08/08/pawel-kukiz-kamysz/

Paweł Kukiz wiosną 2015 r.:

  Ludzie wybierają partię, a nie polityków. Trochę inaczej jest z prezydentem, on faktycznie jest wybierany przez ludzi. Ale nawet ten model jest zdominowany przez partiokrację. Polityków wybierają w Wielkiej Brytanii czy innych krajach, gdzie są wybory w okręgach jednomandatowych. U nas już przed wyborami można powiedzieć, kto znajdzie się w parlamencie. To wódz partii układa listy, wpisując ich w proporcji wierności wobec siebie. Może dlatego ta ordynacja nazywa się proporcjonalną. I w zależności od tego, jakie poparcie dostanie dana lista, tylu wchodzi aparatczyków. To faktycznie zostało ustalone przy Okrągłym Stolcu w 1989 roku i od tego czasu oni się wybierają sami spośród siebie.

Czyżby bard PSLu, Paweł Kukiz okazał się najwierniejszym wobec Władka Kosiniaka-Kamysza?

    Pierwszy chłop Opolszczyzny przekonał się na własnej skórze i pokazuje wyborcom, że władza uzależnia. Co prawda aparatczyk Kukiz dopiero jej liznął, dopiero się o nią otarł, ale to wystarczyło, żeby porzucić to wszystko z czym szedł do wyborów cztery lata temu. Widmo bycia poza sejmem okazało się dla Kukiza taką potwornością, że ugiął kark nawet przed partią, która symbolizuje to wszystko z czym jeszcze niedawno tak bardzo chciał się rozprawić.

Zastanawiam się też, czy peeselowska przechrzta, opolska jedynka  będzie forsował swój pomysł sprzed kilku lat, gdy mówił o PSL:

    Powinni wrócić do nazwy partii z czasów komuny - ZJEDNOCZONE Stronnictwo Ludowe. Bo POLSKIE to było ono przed wojną. Mnie osobiście przez myśl by nie przeszło by skarżyć się Niemcom na polską władzę. Bez względu na okoliczności. Ale z drugiej strony to szczególnie postępowaniu "ludowców" (?) się nie dziwię mając w pamięci ich "politykę w duchu wzajemnej współpracy i zrozumienia" ze Związkiem Sowieckim.

    Tak bardzo jak zgadzam się z powyższym tekstem, tak bardzo nie jestem w stanie zrozumieć obecnej wolty Kukiza.
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka