Blog
Szczególna wada wzroku - ostre widzenie...
Witold Strobel (Vitus)
0 obserwujących 9 notek 1224 odsłony
Witold Strobel (Vitus), 17 listopada 2006 r.

Swój chłop...

Przedłużona kampania wyborcza stała się niemrawa. Blokowanie list posłużyło najwyraźniej tylko PSL-owi, która to partia od czasów pana Waldka pełni w polskiej  polityce rolę dziwną, ni to języczka u wagi, ni to dyżurnej prostytutki na usługach tych chwilowo większych.

Tydzień temu gdybym zapytał swoich studentów kim jest Krzysztof Kononowicz nie uzyskałbym żadnej odpowiedzi. Wczoraj podczas zajęć z reklamy każdy wiedział kto zacz. Internet na przekór salonowi stał się medium, które jest na wskroś antysalonowe. Gdyby poczytać opinie i komentarze pod wiadomościami politycznymi, to można odnieść wrażenie, że zwolenników Unii Polityki Realnej jest w Polsce zdecydowanie więcej niż głosujących na Janusza Korwina Mikke.

Na naszej prowincji wybory przyniosły zaskakujące rowiązania. W gminach miejsko-wiejskich przegrali kandydaci, którzy jako burmistrzowie zrobili wiele dla mieszkańców. Okazało się, że rozbudowa szkoły, 9 milionów wyrwanych z funduszy unijnych na oczyszczalnię, komputery, świetlice wiejskie i nowe wozy pożarnicze to za wiele. Czego oczekuje społeczność polskiej prowincji? Swojego chłopa, takiego co to obieca, sekretarkę obrzuchaci, a i wiśnióweczkę w najtańszej formie postawi i nie wzdrygnie się, gdy będzie przecierał usta rękawem. W poniedziełek 13-ego listopada dzienikarze radiowi dorwali rozmówcę, który rządzi w swojej gminie od 1982 roku. Na pytanie co pan robi, że zawsze wygrywa wójt tysiąclecia odpowiedział: Nic nie robię, jestem swój chłop i starca... Czy rzeczywiście starcza?

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

46 lat, this is not America, it only looks like...

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Drobna uwaga Marian Jurczyk był agentem, Bolek też, ale radzę usunąć Jurczyka z tego panteonu

Tematy w dziale