Blog
Szczególna wada wzroku - ostre widzenie...
Witold Strobel (Vitus)
0 obserwujących 9 notek 1224 odsłony
Witold Strobel (Vitus), 18 marca 2009 r.

O belce, drzazdze, Misiaku i Pawlaku

Cała Polska wstrzymała oddech. Po dobrych kilku dniach emigracji wewnętrznej premier Donald Tusk zabrał głos  na temat - delikatnie nazywając  - pewnych odstępstw od akceptowanych standardów życia publicznego. Na celowniku znalazł się nie pierwszy  w(skazany) przez media wicepremier Waldemar Pawlak, lecz senator Platformy Obywatelskiej Tomasz Misiak.  Misiak naraził się tym, że jako  młody, acz obiecujący parlamentarzysta Platformy, zagarniał konfitury chochlą, a nie łyżeczką. Z kolei używanie łyżeczki, jako subtelniejszego narzędzia do konsumpcji konfitur zalecił rodzinie i przyjaciołom wicepremier Pawlak.
 
Biblijne przypowieść powiada o drzazdze jaką dostrzega się w oku bliźniego, nie bacząc na belkę w swym własnym. Widać w Kancelarii Premiera Rady Ministrów czytają nie tylko podręczniki PR, bo wnioski z lektury wyciągnięto słuszne. W charakterze belki  posłużył wspomniany już senator Misiak. Pan premier Tusk poinformował, że będzie rekomendował zarządowi partii usunięcie Tomasza Misiaka z szeregów Platformy Obywatelskiej i jej klubu parlamentarnego. Senator Misiak celnie odgadł, ze nic już nie wskóra i dzielnie sam wykluczył się z partii. Nie od rzeczy będzie zadać pytanie, czy ktoś po(d)łożył na tacy Misiaka w odpowiednim czasie, czy jakoś samo tak wyszło. Pisałem już, że nie wierzę w samodzielną dociekliwość dziennikarzy, bo w czasach kryzysu żaden inwestor medialny nie da kasy na rozwijanie pionu śledczego. Może z wyjątkiem Axel Springer i Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych, ale to temat na oddzielny tekst.
 
Mając w zanadrzu gotową belkę premier Tusk nie zaprzątał sobie ust sprzątaniem w szeregach koalicjanta. Zwłaszcza, że błahe komentarze nie przystoją w tym wieku. Niby racja, twoja piaskownica, twoje zabawki. Dlatego dziś każdy sprząta w swoim domu. Żółta kartka pojawiła się miedzy wierszami, ale kto z prawdziwych futbolistów przejmuje się na poważnie  kolorem żółtym. Dlatego wicepremier Pawlak może póki co spać spokojnie. Do kolejnej burzy.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

46 lat, this is not America, it only looks like...

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Drobna uwaga Marian Jurczyk był agentem, Bolek też, ale radzę usunąć Jurczyka z tego panteonu

Tematy w dziale