127 obserwujących
809 notek
854k odsłony
  302   0

Przejęcie Ameryki przez BlackRock, umożliwione przez Covid - nowa Ośmiornica

W przeglądzie z 2018 r. zatytułowanym „ Blackrock – The Company That Owns the World ” międzynarodowa grupa badawcza Investigate Europe stwierdziła, że BlackRock „podważa konkurencję poprzez posiadanie udziałów w konkurencyjnych firmach, zaciera granice między prywatnym kapitałem a sprawami rządowymi dzięki ścisłej współpracy. ” współpracuje z regulatorami i opowiada się za prywatyzacją programów emerytalnych w celu skierowania oszczędności do własnych funduszy”.

Daniela Gabor, profesor makroekonomii na Uniwersytecie Zachodniej Anglii w Bristolu, stwierdziła po wielu debatach regulacyjnych w Brukseli, że to już nie banki mają władzę finansową; to zarządzający aktywami. Powiedziała :

Często słyszymy, że administrator jest po to, by inwestować nasze pieniądze na starość. Ale to znacznie więcej. Moim zdaniem BlackRock odzwierciedla odejście od państwa opiekuńczego. Pojawienie się BlackRock idzie w parze z trwającymi zmianami strukturalnymi; w świecie finansów, ale także w charakterze umowy społecznej łączącej obywatela z państwem.

O tym, że te zmiany strukturalne są zaplanowane i celowe, dowodzi biała księga BlackRock z sierpnia 2019 r., w której szczegółowo opisano trwający obecnie reset gospodarczy z BlackRock na czele.

Dzisiejsza polityka rządu jest prowadzona w sposób sprzyjający giełdzie, która jest uważana za barometr gospodarki, chociaż ma ona niewiele wspólnego z siłą realnej, produktywnej gospodarki. Olbrzymie fundusze emerytalne i inne fundusze inwestycyjne w większości kontrolują rynek akcji, a zarządzający aktywami kontrolują fundusze. W rezultacie BlackRock, największy i najbardziej wpływowy zarządzający aktywami, faktycznie zajmuje miejsce kierowcy, który kontroluje gospodarkę.

Jak wskazuje Peter Ewart w artykule z 14 maja w BlackRock zatytułowanym „Lisy w kurniku”, dzisiejszy system gospodarczy nie jest „klasycznym kapitalizmem, ale raczej państwowym kapitalizmem monopolistycznym, w którym gigantyczne korporacje są regularnie wspierane z publicznych pieniędzy a granice między państwem a oligarchią finansową praktycznie nie istnieją”.

Jeśli korporacyjni oligarchowie są zbyt liczni i strategicznie ważni, aby zostać podzieleni na mocy prawa antymonopolowego, i zamiast tego zawsze mają gwarancję, że zostaną uratowani, to raczej powinni zostać znacjonalizowani i oddani bezpośrednio na służbę społeczeństwu. BlackRock co najmniej powinien zostać objęty regulacją jako przerośnięta instytucja finansowa o znaczeniu systemowym, która – jeśli sytuacja do tego doprowadzi - powinna móc upaść. Jeszcze lepiej byłoby objąć ją regulacją jako obiekt użyteczności publicznej. Żaden prywatny, niewybrany podmiot nie powinien mieć władzy nad gospodarką, jaką ma BlackRock, bez prawnie egzekwowalnego moralnego obowiązku wykonywania tej władzy w interesie publicznym.

Źródło: https://dissident.one/2021/06/11/maak-kennis-met-blackrock-de-nieuwe-grote-vampier-inktvis/ (przekład automatyczny)


dalsza lektura: 

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2021/03/14/trzy-kryzysy-2002-2021albo-jak-zarzadzac-globalna-armia-niewolnikow/

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale