120 obserwujących
641 notek
743k odsłony
525 odsłon

Marzenia ściętej głowy, czyli walka kogutów i polski duopol mocy

Wykop Skomentuj6

1. Ośrodek pierwszy

Fundacja Batorego i Muzeum Polin – centrum integracji i ekspansji Przyjaciół eksterytorialnych im.Lwa Trockiego

2. Ośrodek drugi

Dwa wieżowce – centrum „Polska Patriotyczna Chanuka”(PPC). Ośrodek integracji i ekspansji Przyjaciół zintegrowanych im.Braci Kaczyńskich oficjalnie zwany Instytutem im.L.Kaczyńskiego.

Obydwa te nurty nie chcą zlikwidować drugiej strony, chcą tylko współzawodniczyć, ścigać się na siłę i potęgę świątyń stawianych na polskiej ziemi.

W centrum Polska Chanuka (PC) znajdą swoje miejsce wreszcie Żydzi z Chabad Lubawicz z którymi zaczął tworzyć nową polską tradycję Lech Kaczyński. Do tej pory musieli tłoczyć się na wąskich korytarzach sejmowych, za każdym razem wnosić wielki portret rasisty Schneersona. Teraz będą mogli swoje przedmioty kultu przechowywać na miejscu i wzbogacić świętowany w Polsce rok liturgiczny Chabad Lubawicz o inne święta i rocznice, żeby nie ograniczać się w fałszywej skromności do tylko jednej celebry rocznie.

Ci, którzy lubią analogie historyczne - jedną stronę duopolu mocy, czyli Przyjaciół Zintegrowanych z pewnego punktu widzenia mogą widzieć jako analogon marranów.

Mamy więc taki duopol: zintegrowani kontra eksterytorialni, marrani kontra „demokraci”, internacjonałowie kontra „patrioci”.

Dwa te środowiska niby biegunowo różne – dopełniają się, uzupełniają. Aczkolwiek lubią odgrywać publicznie coś w rodzaju walki kogutów.

Różnią się obyczajami i tradycjami. Marrani (patrioci) często w Wikipedii są jak bóstwa spadłe z nieba na teren Polski, czyli... bez ojca i matki. Nie opowiadają o dziejach swojego rodu, nie opowiadają szczegółowo o historii Żydów. Owszem ,deklarują miłość do Izraela (Gowin) albo historii żydowskiej (Sellin), realizują pseudoreformy, które przekształcają polskiego ducha narodowego w wymyśloną hybrydę hagadową o wspólnej historii i kulturze Żydów i Polaków, odbierają państwu polskiemu moc i przyszłość ogłaszając to jako sukces i jak ognia unikają ujawniania swych żydowskich korzeni – bo spowolniłoby to ich realizowaną w szacie polskiego patrioty  misję marrańską transformowania polskiego ducha narodowego w rachityczny cień marzeń ściętej głowy .

Druga strona to Żydzi (częściej Chazarowie) eksterytorialni (permanentni rewolucjoniści, podobni np. tym, którzy przejęli ECS) częściej i chętnie mówią o swoich korzeniach żydowskich, ujawniają swoich krewnych i znajomych żydowskich. Jako sposób zarabiania na życie często obierająsobie badanie, wykrywanie i ściganie antysemityzmu lub żyją z krytykowania historii i mentalności Polaków.

Często te dwa koguty napuszczają na siebie swoje kury (elektoraty), by potem móc potępiać wojnę polsko-polską. Kury kopią i drapią się nie wyżej, niż po łapach.

Na zewnątrz i w TV Polacy widzą Polaków walczących z Polakami  a w istocie są to marrani w polskich strojach ludowych trykający się niegroźnie rogami z trockistami. Rodzinny rytuał. Obie strony polskiego duopolu mocy inscenizują walkę kogutów, za bilety na którą Polacy płacą miliony myśląc, że popierają polskich patriotów przeciw internacjonałom.

„I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni”. Słowa Lecha Kaczyńskiego z września 2006 r. wygłoszone w Izraelu żyją, nabierają rangi samospełniającego się proroctwa. Widzimy, że to proroctwo żyje, nie daje o sobie zapomnieć, jest niezależne od zmieniającej się w Polsce władzy i chce swoje spełnianie się zakorzenić w Polsce na wieki wieków Aman (1)

Permanentność dekapitacji Polski stałaby się wtedy tak pewna, że kruche i śmiertelne widmo komunizmu płakałoby zazdroszcząc nieśmiertelności swym widmowym braciom.


Polacy pracują na finansowanie tej inscenizacji i emocjonują się jej przebiegiem rozpraszając swoje emocje i energię na podstawiony im pseudo-patriotyzm. Energia, emocje i zaufanie zainwestowane w jeden fundusz duchowy – nie mogą być złożone na konta innego funduszu, który z powodu braku wkładów powoli bankrutuje. I o to właśnie chodzi. Jak genialnie zauważyła Simone Weil (nie mylić z feministką i eurofilką Simone Veil!): "Fałszywy Bóg na zawsze uniemożliwia dostęp do prawdziwego".


image

Fundacja Batorego 2005

========================================

Przypisy:

(1) Aman – wywiad wojskowy Izraela utworzony w maju 1948 jako Departament Wydziału Operacyjnego Sztabu Generalnego, podlegający Szefowi Sztabu Głównego Sił Obronnych Izraela, kontrolowany bezpośrednio przez ministra obrony.


konieczne uzupełnienie: 

Patrioci z ukraińskiego  Instytutu Menora

Chanuka, cud naszych czasów i dwie ręce rabina

imageimage

Dniepropietrowsk, dwa skrzydła wieżowców Centrum Menora, Ośrodek Chabad Lubawicz

image


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale