Blog
Widziane z oddali
Augustmocny
Augustmocny Myślący krytycznie
30 obserwujących 419 notek 712187 odsłon
Augustmocny, 13 kwietnia 2017 r.

Macierewicz musi odejść

1879 121 0 A A A

Niestety. To co wybrabia z tym całym Misiewiczem, to niestety nie tylko jego problem. To problem całego PIS i ta dziwna sytuacja kładzie się cieniem na całej Dobrej Zmianie. Nie mam pojęcia czemu akurat młody człowiek, bez wykształcenia jest tak usilnie wciskany na różne stanowiska przez ministra Macierewicza. I nie chce wiedzieć. Istotne jest tylko to, ze to skrajna prywata i rodzaj nepotyzmu. Czyli działania, które PIS tak ostro krytykował u POprzedniej władzy ( i słusznie), a teraz dzięki Macierewiczowi okazuje pogardę swoim wyborcom. Wyborcom, którzy z otwartymi ustami patrzą na te gorszące sytuacje. Tu nie ma usprawiedliwienia dla takich działań. Szkody wizerunkowe sa ogromne i boje się czy do odrobienia.

Niestety, ale żyjemy w czasach, gdy rządzą media. Media sprzedajne, sterowane z Berlina czy z innej Szwajcarii. Każde drobne potknięcia czy przejęzyczenia, nadymają do monstrualnych rozmiarów. Jednostkowe przypadki nepotyzmu, rozszerzają na całą ekipę, na całą formację. Zupełnie odwrotnie niż za POprzedniej władzy. PiS wiedząc przecież jakiego ma POdłego przeciwnika, musi stąpać jak po polu minowym. Tymczasem samozaoranie Misiewiczem jest takim prezentem dla totalniackiej opozycji, że sami niczego lepszego by w życiu nie znaleźli. Chocby Schetyna z Petru szukali na Maderze całe lata .

Nie wątpię, że minister Macierewicz zrobił wiele dla polskiej armii, dla polskiej obronności. Nikt nie jest idealny. Ale za dawanie do ręki oręża opozycji - dymisja należy się jak psu buda. Gdyby to był pierwszy raz, moznaby zlozyć to na konto nieuchronnych ludzkich niedoskonałosci. Passa dziwnych decyzji umocowania młodego człowieka na jakimś dobrze płatnym stanowisku - kojarzy się jak najgorzej. Kojarzy się z rzadami mafii, której Polacy powiedzieli - won!

Ten rząd ma wiele spektakularnych sukcesów, które krążą jedynie gdzies w necie. Niski deficyt finansów, Budżet państwa na plusie, ściągalność VAT rewelacyjna, państwowe spółki poerwszy raz od 8 lat przynosza znaczące zyski. Nawet NBP przyniósł ponad 9 miliardów zysku za ub rok! Nawet koleje regionalne!!! Bezrobocie najniższe od 27 lat. Najnizsza w najnowszej historii chęć do wyjazdu z Polski. I wiele wiele innych sukcesów, na ktore ten rząd ciężko zapracował. A wystraczyło tylko nie kraść. 

O tych wszystkich sukcesach i wielu innych, nie dowiecie się od rzecznika rządu czy z telewizji. Nie ma polityki informacyjnej. Nie ma PR. Gdyby rząd Tuska miał 10% sukcesów tego rządu, temat byłby wałkowany 24 h/ dobę we wszystkich środkach masowego przekazu, a gęba Tuska nie schodziłaby z telewizorni czy zaprzyjaźnionych czasopism tygodniami. Zamiast tego mamy nieustający serial pt Gdzie znowu Macierewicz wstawił Misiewicza. 

Kaczyński musi z tym cos zrobić. Zresztą juz robi. Tyle że za wolno i za łagodnie. Elektorat który nie jest żelaznym elektoratem PIS patrzy na te manewry Misiewiczem z niedowierzaniem. A już raz PIS przegrał wybory , gdy Polakom się sporo poprawiło po dwóch latach ich rządów. Nie można się obrażać na rzeczywistość, jakkoliek by idiotyczna nie była. Miarą inteligencji jest umiejętność dostosowania się do reguł, nawet gdy są nam wrogie. Czy Kaczyńskiemu wystarczy inteligencji, żeby naprawić tę sferę? Czy zdaje sobie sprawę, że dla sporej części Polaków nie wskaźniki ekonomiczne czy stopa bezrobocia się liczy, ale ile zarabia jakiś Misiewicz?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

krytyczny wobec odmóżdżającej propagandy. Skądkolwiek by ona nie pochodziła Flag Counter

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie powiem wszystkiego, nie powiem co naprawde mysle o pewnych sprawach." i tego się trzymaj....
  • Po pierwsze polityk to nie celebryta z „Tańca z gwiazdami”, POważnie? POwiedz to Pomasce...
  • ale zauważyliscie gniewne reakcje tych euro-pejców na słowa Tarczyńskiego? Im sie w głowie...

Tematy w dziale Polityka