Blog
Widziane z oddali
Augustmocny
Augustmocny Myślący krytycznie
30 obserwujących 419 notek 712187 odsłon
Augustmocny, 27 maja 2017 r.

Wystarczy nie kraść...

2570 71 0 A A A

Czytam te różne dane płynące z polskiej gospodarki i ciężko uwierzyć. W skali makroekonomicznej Polska radzi sobie po prostu doskonale. I najciekawsze, że mają rację przeciwnicy demokratycznie wyłonionej władzy wiekszościowej. Tak, PIS niewiele zrobił w celu tak znakomitych wyników ekonomicznych. To nie jakaś wielka strategia stoi za poprawą warunków życia Polaków. To tylko efekt końca okradania Polski i Polaków. Tak niewiele, a takie efekty...

Nie chce przytaczać powszechnie znanych danych. Te o najnizszym w historii wolnej Polski bezrobociu, mimo miliona pracujących u nas Ukraińców. O wzroście sprzedaży paliw o 20%. Tu wystarczyło tym, który teraz drą japy o reżimie pisowskim, patrzeć na rączki czy aby nie sprzedają oleju opałowego jako diesla. I już zyski mafii paliwowej spadły wyraziście. Za to wzrosły zyski rafinerii i wpływy z podatków. Wystarczyło dać polskim rodzinom pieniądze z 500 plus i nędza polskich dzieci znikła jak senna mara. Wg jednego z polityków PO ten program miał rozłożyć polską gospodarkę. Bo rzekomo, Polski na to nie stać. Polskę peowsko-peezelowską stać było na trwonienie dziesiątek miliardów z pieniędzy podatników na fortuny ich rodzin i znajomków, a Polski nie stać na wyciągnięcie z nędzy i głodu polskich dzieci. Nóż się w kieszeni otwiera na bezczelność i arogancję tych marności nad marnościami. Poseł mimo że mówił to publicznie, do dziś nie zapłacił przegranego zakładu. Tu widać jak na dłoni z czym mamy do czynienia. Z jakiego rodzaju patologią. I widać do czego ta kamaryla chce wracać za wszelką cenę...

 1. Wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń - kwiecień 2017 r. w stosunku do ustawy budżetowej na 2017 r. wg szacunkowych danych wyniosło:

 • dochody: 117,0 mld zł, tj. 36,0 %

 • wydatki: 117,9 mld zł, tj. 30,6 %

 • deficyt: 0,9 mld zł, tj. 1,5 %

 • dochody z podatku VAT były wyższe o 33,8% r/r (tj. ok. 14,4 mld zł),

 • dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były wyższe o 3,6% r/r (tj. ok. 0,7 mld zł),

 • dochody z podatku PIT były wyższe o 7,6% r/r (tj. ok. 1,1 mld zł),

 • dochody z podatku CIT były wyższe o 15,1% r/r (tj. ok. 1,7 mld zł),

Polska ma jeden z najwyższych wskaźników wzrostu PKB w Europie! Daleko za nami sa Niemcy, Belgia, nie wspominając przez litość o Francji czy Grecji. Spółki skarbu państwa zamiast przynosić jak za POprzedniej władzy, gigantyczne straty, przynosza potężne zyski.

Orlen: 1,92 mld zysku (wzrost o 469%) !!!

Lotos : 410 mln (wzrost o 287%)

PZU :940 mln (wzrost o 91%)

PGNIG : 1,5 mld (wzrost o 15%)

itd itp

Możnaby tak długo. Zyski zaczął przynosić LOT, mimo że za zasiadania w radzie nadzorczej Bartoszewskiego był bliski bankructwa. Zyski przynoszą nawet Przewozy Regionalne! 9 mld przyniósł do budżetu NBP! Nawet górnictwo. Jastrzębska Spółka Węglowa przyniosła zysk 372 mln za 2016 rok. W 2015 była to strata 2,8 mld. Można? Można. WYstarczy nie kraść. Wystarczy, że władze spółek nie patrzą na zyski swoich rodzin i znajomków, a robią co do nich należy i efekty widać. Okazuje się, że Polska może być ekonomiczną potęgą. Wystarczy odsunąć od władzy złodziei, a Polacy zrobią resztę. Jesteśmy zdolnym narodem. Jesteśmy ludźmi pracowitymi, zaradnymi, wykwalifikowanymi i wyksztalconymi. Wystarczy dać Polakom szansę i ich nie okradać na żywca, a wtedy efekty są piorunujące. Wszystkie agencje ratingowe podwyższają prognozy gospodarcze dla Polski. Nawet Komisja Europejska bardzo Polsce niechętna. Niechętna , bo Polacy przestają być kolonią Niemiec i innych Beneluxów oraz rezerwuarem taniej siły roboczej, a staje się niezależnym i silnym podmiotem na scenie europejskiej, z którą to siłą możni musza się już się liczyć. Już nie jesteśmy jak za Tuska, parobkiem z miętoloną nieśmiało czapką w rękach.

Wystarczy nie kraść. Nawet klacze w Janowie przestały padać pod rządami PIS. Wystarczyło wykopać dywersantów...


 raport Global Financial Integrity z 2014 – międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki, w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy.


Jak wyliczyli polscy eksperci z „Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego”, zjawisko przerzucania dochodu do obcych jurysdykcji podatkowych realizowane za pomocą cen transferowych kosztuwało polski budżet co najmniej 10 mld złotych rocznie.


To się równiez skończyło.  Za ub rok transferów za granice było już tylko nieco ponad 5 miliardów. Za rok bieżący będzie około zera. Za rządów POprzedniej koalicji, transfer zysków i wywóz z Polski gigantycznych pieniędzy, cieszył się co najmniej, na pewno bezinteresowną, sympatią rządów Tuska i Kopacz. To była cena za ambicje polityka, który wolał być parobkiem Angeli w Brukseli, niż premierem polskiego rządu. No taki rodzaj patrioty, i co pan zrobisz? Brukselskiego patrioty...


Opozycji totalnej POzostała walka z festiwalem w Opolu, histeria wokół śmierci ćpuna na komisariacie i rechot z kciuków prezydenta Dudy. Gdybyż oni wiedzieli, jacy są śmieszni w tej swojej niemocy i impotencji. Nie mają żadnego programu dla Polski i Polaków. Poza jednym. Żeby było jak było za ich rządów. No i ściągnąć koniecznie tysiące islamistów....


Ich politrucy wyciągnięci na odcinek walki w necie, bredza jedynie o "propagandzie sukcesu". Porównują rzetelne dane makroekonomiczne z kłamstwami propagandy komunistycznej w czasach Gierka. Żałośni propagandyści, nieskalani wiedzą. Odmóżdżeni ignoranci wyrzucający z siebie potoki bezmyślnego jadu. Posługujący się kłamstwem, fałszem, manipulacją, ze zrecznością osiedlowego żula w posługiwaniu się rozbitą butelką.

Marność tych POpaprańców świetnie udowodnił, jeśli ktoś nie wierzył dotychczas, niejaki Nitras. W czasie grudniowej próby puczu, naczelny milicjant robiący rewizje pod stolikami posłów PIS, drący jednoczesnie japę o wolnych mediach. Wolnych, czyli mogących atakować pytaniami posłów nawet w sejmowej toalecie. Wczoraj uciekał jak szczur przed dziennikarzem zadającym mu pytania i wyzywajac tegoż od gówniarzy. Tak. Wolne media panie nitras? Wtedy wolne, gdy są wasze, prawda? I nie zadają niewygodnych pytań. 

https://www.youtube.com/watch?v=CFUB8Y3TdEE

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

krytyczny wobec odmóżdżającej propagandy. Skądkolwiek by ona nie pochodziła Flag Counter

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

 • Nie powiem wszystkiego, nie powiem co naprawde mysle o pewnych sprawach." i tego się trzymaj....
 • Po pierwsze polityk to nie celebryta z „Tańca z gwiazdami”, POważnie? POwiedz to Pomasce...
 • ale zauważyliscie gniewne reakcje tych euro-pejców na słowa Tarczyńskiego? Im sie w głowie...

Tematy w dziale Gospodarka