Blog
Widziane z oddali
Augustmocny
Augustmocny Myślący krytycznie
30 obserwujących 419 notek 712187 odsłon
Augustmocny, 28 maja 2017 r.

Jacy uchodźcy???

1611 71 0 A A A

To kłamstwo żyje już własnym życiem. Sprostowania niewiele dają. W prawdziwej powodzi błota, czyli twierdzeń ludzi niby wykształconych, niby rozumnych, niby potrafiących gadać ludzkim głosem - prawda przebić się nie potrafi. Jest zakrzykiwana. To histerycy. Tylko tyle potrafią. Nie potrafią czytać, nie potrafią zrozumieć prostego zdania. Ale potrafią wrzeszczeć histerycznie, gdy się od nich tego wymaga. A raczej domaga się od tych psów Pawłowa ten, który trzyma palec na przycisku dzwonka.

Z uporem maniaka, cała ta inwazja islamistów na Europe, jest wciąż fałszywie nazywana - ucieczką uchodźców przed wojną. Kto jest uchodźcą, jasno, prosto i klarownie definiuje Konwencja Genewska. 

 uchodźcą jest osoba, która przebywa poza krajem swego pochodzenia i posiada uzasadnioną obawę przed prześladowaniem w tym kraju ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej

i

Podstawą ochrony uchodźczej jest instytucja statusu uchodźcy, stworzona przez Konwencję w 1951 roku. Najważniejszą zasadą tej ochrony jest zasada niezawracania, czyli tzw. zasada non-refoulement wyrażona w art. 33 Konwencji.

Czyli do zaczadzonych aktualnie obowiązująca narracją Filantropa. Turcja, Liban czy Jordania po prostu łaski nie robią i uchodźców z Syrii przyjmować na swym terenie muszą. Zadaniem ONZ jest zapewnienie tym uchodźcom schronienia i przeżycia. I tyle. Czynienie zatem z obowiązku państw przyfrontowych - dobrodziei, aby wzbudzac naszą litość i drażnic sumienie, jest u ludzi myślących logicznie, skazane na porażkę. Co więcej. Ta sama Konwencja Genewska jasno precyzuje, kto i w jakich okolicznościach status uchodźcy traci. Odwołajmy się zatem do obowiazującej wszystkie państwa Świata, Konwencji Genewskiej:

Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:


  • Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;
  • Status uchodźcy został im już nadany w innym kraju.


I po problemie. Ludzie, którzy opuścili dobrowolnie państwa udzielające im azylu, tracą status uchodźcy. Ludzie ci, wędrując do Europy, staja się nawet nie migrantami. Stają się nielegalnymi imigrantami. Przekraczają granice nielegalnie. To jest przestępstwo w każdym kraju na świecie! Żaden europejski kraj nie graniczy z Syrią czy Irakiem. Dziwię się, że polski rząd nie wykorzystuje tej oczywistej, samonarzucającej się linii obrony przed próbami narzucenia nam jakichkolwiek przybyszów. Jesteśmy niepodległym państwem. W umowach stowarzyszeniowych z Unią Europejską, nigdzie nie ma zapisu o konieczności przyjmowania nielegalnych imigrantów. Są jedynie zapisy o konieczności ochrony granic UE. Czego oczywiście ani Grecy, ani Włosi nie respektują. Włoska marynarka wojenna zamieniła się w instytucję przewozów promowych z wybrzeża Libii do Włoszech. Oferuje nielegalnym imigrantom przewozy całkowicie za darmo, plus darmowe wyżywienie, opieka medyczna itp. Full service. All inclusive. Jeśli to jest ochrona granic UE, to ja jestem nowym wcieleniem Buddy.

Każde państwo unijne ma prawo do swojej absolutnie niezależnej polityki imigracyjnej. To nasze prawo do tego, kogo chcemy sobie importować na nasz teren, a kogo nie. Potencjalni imigranci mogą starać się o wizę do naszego kraju, w polskiej ambasadzie, w miejscu swego zamieszkania. Co czynią wszyscy obywatele świata, a w ogromnych ilościach Ukraińcy. Tak to działa w cywilizowanym swiecie. Gdy Polak chce wyjechać na stałe do Stanów Zjednoczonych, musi powód uzasadnić i przekonać władze USA, żeby wydały stosowna wizę. Tak samo z Kanadą, Australią czy Nową Zelandią. Tak jest z każdym państwem na świecie. Imigranci z Syrii czy Iraku, nie mają nigdzie innych, lepszych praw. Ani obywatele Pakistanu, Konga, Algierii, Kosowa czy Bangladeszu. 

Włosi, skoro wolą nielegalnych imigrantów dostarczać na swój ląd, nikt im tego zabronic nie może. Jeśli wolą transportować rozbitków setki mil morskich na swój teren, zamiast jak nakazuje prawo morskie, na najbliższy ląd - jest to tylko i wyłącznie ich problem. Ich stara maksyma głosi, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Gdyby nam odbiła palma i sprowadzimy sobie na łeb całe Zakaukazie z przyległościami, to będzie to tylko i wyłącznie nasz problem. Mamy jako państwo graniczne Unii obowiązek granic Unii strzec przed nielegalnymi przekroczeniami tejże granicy. Włosi i Grecy tego obowiązku nie dotrzymuja, zatem powinni podlegać unijnym sankcjom i surowym karom. Osobiscie uważam, że już są wystarczająco ukarani za postępowanie wbrew unijnym regulacjom, ale powinni być pozostawieni z problemem, który sobie stworzyli sami. Bo nie przestrzegają zobowiązań unijnych. Bo nie przestrzegają prawa morskiego. A za to kara się należy jak psu buda.

Niemcy czy Szwecja, jeśli chca i potrzebują imigrantów, mogą przecież użyć swoich ambasad, spowodować jakieś ułatwienia wizowe dla okraślonych profesjonalistów czy grup społecznych, moga nawet dotowac linie lotnicze na tych trasach. tego im unijne prawo nie zabrania. Jaki problem? Nie wiedzą jak? Niech spytają Australii czy Kanady jak to się robi. Bo używanie do imigracji bandyckich przemytników, narażanie imigrantów na śmierć i cierpienia, powinny być ostro ścigane przez międzynarodowy trybunał. Cos w rodzaju Norymbergi dla "Władców Marionetek". Tak jak i współpraca Filantropa z handlarzami ludźmi, coraz bardziej ostentacyjna....

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

krytyczny wobec odmóżdżającej propagandy. Skądkolwiek by ona nie pochodziła Flag Counter

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie powiem wszystkiego, nie powiem co naprawde mysle o pewnych sprawach." i tego się trzymaj....
  • Po pierwsze polityk to nie celebryta z „Tańca z gwiazdami”, POważnie? POwiedz to Pomasce...
  • ale zauważyliscie gniewne reakcje tych euro-pejców na słowa Tarczyńskiego? Im sie w głowie...

Tematy w dziale Polityka