Blog
Widziane z oddali
Augustmocny
Augustmocny Myślący krytycznie
29 obserwujących 425 notek 727249 odsłon
Augustmocny, 25 czerwca 2017 r.

Kolejny atak na Polaków we Francji

3716 151 0 A A A

Kolejny atak dokonany przez imigrantów w okolicach Calais. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 3:30 na autostradzie A16, ok. 7 km przed zjazdem do portu w Calais. Zaatakowani Polacy w rozmowie z redakcją Twoje Info stwierdzili, że napastnicy byli niezwykle agresywni. Próbowali gwałtownie zatrzymać kierowane przez nich auto. Nie reagowali na trąbienie i jakiekolwiek próby uspokojenia sytuacji. 

Auto kierowane przez Polaków jechało w długim sznurze samochodów osobowych i tirów. Nagle grupa imigrantów zaczęła pukać w szyby i w nachalny sposób próbowała dostać się do środka. Jeden z mężczyzn miał grozić kierowcy pistoletem. Inny wskoczył na maskę pojazdu. Migranci ustawili też barykadę w postaci płonącego drzewa. 

http://www.tvp.info/32933563/atak-na-polakow-w-calais-szokujaca-historia-naszej-internautki

Wiem, oj tam oj tam. Nic się nie stało, tym razem nikogo nie zabili, więc o co kaman. Ano o to, że Waszczykowski nie zaprosił ambasadora Francji na krótka pogawędkę i przekazac notę dyplomatyczną. Los Polaków atakowanych we Francji, jest ministrowi najwyraźniej obojętny.  Wina rządu francuskiego jest tu bezsporna. Francja jako państwo ma obowiązek zabezpieczyć szlaki komunikacyjne. Wszyscy podróżujacy trasą w okolicach Calais, twierdzą jednoznacznie, że francuskiej policji tam nie widać. Kierowcy muszą tam jeździć w dużych konwojach, ciasno jeden za drugim. Podróżujący przez ten rzekomo cywilizowany kraj, są zdani sami na siebie. Ryzykuja życie, zdrowie i utratę/zniszczenie swego mienia. A rząd francuski zajmuje się pouczaniem Polski i innych państw co jest wartościami europejskimi. Zapewne prawo do bezpiecznego podróżowania, nie jest wg francuskiego prezydenta wartością europejską. Tu może miec nieco racji, bo we Francji akurat bezpieczenstwo podróżowania przypomina raczej przeprawę przez Somalię czy Syrię niż przez państwo, podobno,  europejskie.

Prezydent Francji tak troszczący sie o wartości europejskie i żądający od nas przyjmowania takich bandytów jak ci z Calais, mógłby choc nie traktować nas, jak oni traktują Zimbabwe. Polska nie jest państwem upadłym, rządzonym przez idiotów, którzy chcieliby aby rejony ubogacone, wyglądały jak obszary bezprawia we Francji. Ja rozumiem, że wobec skali najazdu na Francję zwyczajnie brakuje sił policyjnych i wojskowych, aby bandytów przebywających na tolerowanym pobycie we Francji otoczyć stosowną opieką, ale wpychanie ich do Polski nie ma szans powodzenia. Z kazda wyprawą Polaków przez Francję, rośnie ilość zdecydowanie niechętnych ubogacaniu Polaków tym rodzajem "kultury" z Calais. Każdy Polak przebywający w państwach nawiedzonych przez nachodźców, jest zdecydowanym zwolennikiem rządu w jego twardej postawie wobec unijnych mazgajów, którzy chca nam Calais zrobić w Polsce.

Francja powoli stacza się w otchłań dzikiego bezprawia. Tylko stanowi wyjątkowemu i gęstym patrolom policji i wojska, nie ma na ulicach Paryża Armageddonu. Ale o ile jeszcze wystarcza sił na ochronę Pól Elizejskich, to już brakuje na ochronę dróg tranzytowych na prowincji.

Sytuacja w rejonie Calais wymyka się spod kontroli. Bo pod kontrolą Francji ten skrawek terytorium, to już na pewno nie jest. Jest dziką , bezprawną strefą, gdzie rządzą gangi nachodźców. To Dzikie Pola, a nie fragment cywilizowanego państwa. Sytuacja jest tam dramatyczna. Wkrótce zapewne dojdzie do kolejnych nieszczęść. A rząd francuski nic z tym nie robi. Poucza Polskę jak ma wyglądać bezpieczeństwo obywateli. Rząd polski również nic nie robi w sprawie bezpieczeństwa polskich obywateli. NIC! Waszczykowski do dymisji!

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

krytyczny wobec odmóżdżającej propagandy. Skądkolwiek by ona nie pochodziła Flag Counter

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Może poleciał z rozpędu, gdy niszczarka wpadła z nożycami. Nie chce mi się. Nie nadaję...
  • A im większa zaciekłość płatnych trolli (po 2-3 zł za komentarz) tym lepiej, bo znaczy że...
  • dzięki za krzepiące słowa, ale pisanie sobie a muzom to nie dla mnie. Są inne miejsca, gdzie...

Tematy w dziale Polityka