Widziane z oddali
Kłamstwo i obłuda to broń ludzi niegodziwych...
28 obserwujących
425 notek
734k odsłony
3229 odsłon

Eldorado fundacji

Wykop Skomentuj91Z ogromnym zdziwieniem przyglądam się tej całej otoczce związanej z fundacjami w Polsce. Już dawno po objęciu rządów przez PIS, dziwiłem się, że polski podatnik nadal płaci najdziwaczniejszym fundacjom, które są w Polsce niczym innym, tylko dobrą przykrywką do dobrego życia, oczywiście na koszt podatników.


Teoretycznie fundacje czyli z angielska NGOsy, powstają aby propagować i nagłaśniać jakieś tam sprawy czy wartości, uznane przez jakąś tam grupę ludzi za ważną. Teoretycznie ludzie działający w tych organizacjach chcieliby więcej ekologii na świecie, więcej demokracji, więcej wolności słowa, mniej więźniów politycznych, więcej rowerów, mniej samochodów , więcej zdrowej zywności a mniej fast foodów. Itp itd.


Różni ludzie mają różnego fioła (pozytywnego czy negatywnego) zbierają się do kupy i dobieraja nam się do …. kasy. Bo ci ludzie, żeby działać i coś robić, potrzebują funduszy. Żeby w obronie fok czy wielorybów, mogli się tam dostać i własnymi ciałami te zwierzęta bronić. Sami oczywiście są, hmm, dobra może piorun z jasnego nieba nie strzeli, romantycznymi bojownikami o lepszy świat. A bycie takim bojownikiem to szlachetne, ale mało płatne zajęcie. Czasem szukam nowej pracy to przeglądam tysiące ofert, ale nigdy nie natknąłem się na ofertę typu: zatrudnię romantycznego ekologa i płacę 100 tysięcy rocznie. Może nieuważnie przeglądałem.


Zatem ten rodzaj szlachetnego bojownika o idee, w które sam wierzy, czyni niejako z autoamatu, taką działalność rodzajem dziada proszalnego. Szlachetni ci bojownicy zajmują się głównie organizowaniem funduszy na swoją szlachetną działalność. Działalność non profit, of course! Jakżeby inaczej. Żebranie o pieniądze wypełnia większość czasu tym szlachetnym bojowcom o lepszy świat. Żebrają zatem na ulicach, zbierając do puszek. Łażą po śmietnikach i nachodzą przedsiębiorców, żeby im coś ze swych profitów odpalili. Na ich szlachetną działalność, oczywiście.


W Polsce łążą głównie po ministerstwach. A bywa podobno, że to umyślni od ministrów łażą po fundacjach. Bo w Polsce życie w fundacji to miód malina i kokosy.


Sama Magdalena Środa dostała od ministra Gowina ponad milion złotych. Sorrry. Nie Środa. Jej szlachetna fundacja dostała. Za jej szlachetną działalność. Działalność polegająca na walce z kościołem, o prawa do aborcji na żądanie, na promocji genderyzmu czy usprawiedliwianiu gwałcicieli z Kolonii. No i oczywiście waleniu w rządy PIS z całą mocą jej milionowej gratyfikacji. Z czego jasno wynika, że Gowin jest lewackim kretem w rządzie PIS. Płacić tej opętanej z nienawiści babie za jej antypolską działalność, może tylko kret. Pomijając drobiazg, że nie ze swoich płaci...

image


NOGsy w Polsce to raj dla rodzin prominentnych polityków. Nawet prezydent Komorowski w kampanii wyborczej promował organizację swojej córki, która do spółki (jaki ten swiat warszawki mały) z córką trybunała Rzeplińskiego prowadziły kompletnie nieznany portal. Po kampanii Komorowskiego był już znany. NGOsom w Polsce nieba równiez przychyla obok Gowina minister Gliński. Jego młoda małżonka jest aktywną działaczką fundacji. I różne fundacje wokół niej się kręcą, ona kręci mężem. A mąż ma pieniądze podatników....


Jednak blady padł na naszą byłą koleżankę. Niezależną blogerkę. Osobę, która przedłożyła niezależność na frukta płynące od sponsorów. W jej wypadku, szczególnie zagranicznych sponsorów. Stąd jej przerażenie, że te źródełko tłusciutkiej synekurki mogłoby wyschnąć....image


jutro ciąg dalszy o wspaniałym swiecie dotowanych fundacyjek i powiązań NGOsów w POlsce. Nie mylić z polskimi NGOsami.


Wykop Skomentuj91
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo