0 obserwujących
117 notek
89k odsłon
778 odsłon

Ksiądz - pedofil i kość słoniowa

Wykop Skomentuj7

 

Nazywa się prałat Cristobal Garcia, jest księdzem katolickim i jednym z prominentów kościoła w jednym z największych katolickich krajów świata – Filipinach. Jest pedofilem, a ostatnio zamieszany także w przemyt kości słoniowej.

 

Ojczulek Garcia, członek zakonu Dominikanów, musiał w trybie nagłym uciekać z USA, gdy w 1985 zakonnica nakryła go w łóżku z dwunastolatkiem, po czym zawiadomiła policję (sic!). Zgodnie z taktyką, typową w takich przypadkach, Garcię błyskawicznie przeniesiono do Filipin. Proces nie ominął jednak władz zakonnych, które usunęły Garcię ze swoich szeregów. Na dodatek wysłano za nim ostrzeżenie mówiące o jego skłonnościach do młodych chłopców. Amerykańskie władze kościelne naiwnie sądziły, że to wystarczy.

 

Po powrocie do domu Garcia otrzymał zgodę Watykanu (na czele którego stał "wielki Polak") na założenie organizacji zrzeszającej młodych chłopców, chcących zostać kapłanami (sic!!) o nazwie "Towarzystwo Aniołów Pokoju". Występował też aktywnie przeciwko prowadzonej w kościele amerykańskim kampanii zmierzającej do usunięcia stamtąd pedofilów, nazywając przyjętą przez amerykański episkopat w 2002 taktykę „Zero tolerancji” przesadą. W nagrodę za swoją działalność Garcia został prałatem w liczącej trzy miliony wiernych diecezji i zajmował się m.in. typowaniem kandydatów na „świętych” spośród Filipińczyków. Zakon Dominikanów, z którego go wydalono, wydał niedawno oświadczenie, w którym stwierdził, że władze zakonne „są więcej niż zdruzgotane” faktem, iż ktoś taki zrobił karierę - jak powiedziała rzeczniczka zakonu, Carla Hass.

 

Jak się okazało, Garcią ostatnio zainteresowała się filipińska policja, acz nie o igraszki łóżkowe tym razem idzie. Władze tego kraju od dawna starają się ukrócić proceder przemytu kości słoniowej. Prałat Garcia udzielił ostatnio wywiadu prasie, w którym obszernie instruował, w jaki sposób przemycać ów towar i jak radzić sobie z kontrolą celną. Po tym jawnym udzielaniu rad bandytom zaniemówił nawet filipiński kościół (starający się ostatnio o zmianę swojego wizerunku), a tamtejszy prymas ogłosił, iż Garcia powinien udzielić w tej sprawie wyjaśnień. A sam zainteresowany? Podobno jest chory…

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale