1 obserwujący
5 notek
2445 odsłon
338 odsłon

Prezes Jarosław Kaczyński ciężko obraził polskich przedsiębiorców

Wykop Skomentuj5

Jarosław Kaczyński w materiale dla TV TRWAM: Jeżeli ktoś we współczesnej Europie, współczesnej Polsce, nie jest w stanie działać efektywnie, jeżeli te ograniczanie nie będą odrzucone, no to po prostu powinien zająć się czymś innym.

Materiał udostępnił na „fejsie” Paweł Kukiz, a omówił go Krzysztof Woźniak „Ator”:

- Ale PiS, który nie jest w stanie działać efektywnie, który efektywnie tylko podnosi podatki, bo podnosi podatki efektywnie, wprowadzając coraz to nowe... Jeden obniżyli podatek dochodowy, i też nie dla wszystkich, bo liniowy, na którym jest większość przedsiębiorców, pozostał taki sam. Obniżyli tylko jedną stawkę z 18 proc. na 17 proc. i PiS umie tylko podnosić podatki, i za nasze własne pieniądze kupować sobie nasze głosy, że zabiera nam nasze pieniądze, i nam je „rozdaje”, jak te różne 500+ itd., i to umie robić efektywnie, za to sobie głosy kupuje, ale nigdzie indziej nie jest efektywnie, np. prokuratur jest tak „efektywna”, że potrafi wnieść akt oskarżenia, a potem nigdy więcej się nim nie zainteresować, by potem nie chodzić na rozprawy, sądy działają coraz wolniej, urzędy skarbowe wycofują się z wiążących interpretacji podatkowych, oczywiście podatnik za to płaci ciężkie miliony, często bankrutując, i już nigdy nie zapłaci podatku, nigdzie nie są efektywni, ale oni nie mogą odejść, ich to nie dotyczy, tylko przedsiębiorca, który „nie umie działać efektywnie” ma odejść. Rozumiem (...) pacjent, który nie umie się efektywnie leczyć, boję się powiedzieć, jaka jest logiczna implikacja tego. Ale politycy, którzy nie potrafi działać efektywnie, mają zostać, i za nasze pieniądze kupować nasze głosy, to się po prostu w pale nie mieści. Pozdrawiam serdecznie, rozważałem głosowanie na PiS, w tym momencie już nie rozważam, trzymajcie się Kochani.

Warto pooglądać cały ten film. Popularny youtuber Ator wspomina, że wciąż obowiązuje w Polce, niedoskonałe (to za mało powiedziane!) prawo, że jak ktoś wystawi fakturę VAT, a odbiorca mu nie zapłaci, to wciąż istnieje zobowiązanie podatkowe wobec urzędu skarbowego m.in. za podatek dochodowy i właśnie VAT.

W dodatku, PiS nie oznajmił nawet, że wycofuje się z podatku cyfrowego działających na terenie Polski wielkich amerykańskich korporacji, czego nie oznajmił on, ale wiceprezydent USA. Tak, to kpina i wstyd. Google, Facebook, Uber – zarabiają na reklamach Polaków, ale nie płacą w Polsce podatków i przed nikim nie odpowiadają. Tak, PiS obiecywał wiele, a skończyło się jak zwykle: góra urodziła mysz.

Jeśli Ator mówi prawdę, to głosowanie na PiS jest wyłącznie mniejszym złem. Głosowanie na Konfederacje też nie uratuje sytuacji, bo ci ludzie nic rozsądnego o gospodarce i sytuacji zwykłych Polaków nie mówią, a więc nie mają jakiejkolwiek atrakcyjne oferty oprócz walki z Żydami i aktem 447. Nie mówią o zmianę prawa, nie mówią o niczym, a tylko ględzą o liberalnych bzdurach (aby bogatym żyło się lepiej, a biednym gorzej). Zresztą, Korwin-Mikke jest ciężko chory i to są jego ostatnie wybory. Może jak odejdzie, to przestanie wreszcie kanalizować i marnować głosy wpatrzonych w niego jak w mesjasza naiwnych wolnościowców.

Innymi słowy, nie ma na kogo głosować.

A bandyci z POprzedniego rządu, jak ich nazywał PiS, jak łazili na wolności, tak łażą. I jeszcze ci Ukraińcy, których ściąga PiS, a co niszczy presję płacową. A gdzie prawo, chroniące obywateli przed deweloperami? A ta nieudolna reforma sądownictwa?  

Panie Prezesie, albo pad wycofa się ze sowich słów i przeprosi, albo odejdzie w niesławie, jako ten, który zmarnował szansę zmiany Polski na lepsze. Czy chce Pan być porównany do Tuska? Wstyd.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka