26 obserwujących
47 notek
163k odsłony
2456 odsłon

Republikanie - Przemysław Wipler

Wykop Skomentuj88

Republikanie wierzą w jawność i odpowiedzialność. Chcemy, by umowy zawierane przez państwo, by w rachunki płacone przez nie były publikowane w Internecie. Chcemy, by każdy Polak niezależnie od mediów mógł łatwo sprawdzić  na co idą jego pieniądze, na co wydawana jest każda złotówka wydawana z naszych podatków. Dlaczego? Bo dopiero  dzisiaj obchodzimy wielkie święto wolnych Polaków – Dzień Wolności Podatkowej! Bo dopiero od dnia dzisiejszego pracujemy na nas i nasze rodziny, a prawie pół roku pracowaliśmy na państwo polskie. Rząd, który obiecywał, że podatki będą niskie i proste, doprowadził do tego, że w tym roku na państwo pracujemy o 8 dni dłużej niż w pierwszym roku jego rządów. Co gorsza – partie opozycji proponują rozwiązania, w wyniku których mamy jeszcze dłużej płacić pańszczyznę na to niewydolne państwo, pracować na nie choćby do końca sierpnia! Ci ludzie nie wiedzą skąd wziąć mąkę na chleb i myślą, że przybędzie go od krojenia go na coraz mniejsze kromki! Mówią, że można stworzyć ponad milion miejsc pracy zabierając każdemu Polakowi po sto złotych miesięcznie i zatrudniając tysiące nowych urzędników do rozdzielania tych pieniędzy. To wielkie, szkodliwe kłamstwo!

Jesteśmy jedyną siłą, która chce wcisnąć hamulec i zatrzymać to szaleństwo polskiej klasy politycznej. Chcemy państwu polskiemu zamontować hamulec, bardzo mocny hamulec! Pamiętacie człowieka, który mówił, żebyśmy uważali, bo niezła ekipa zabiera się za nasze portfele? Pamiętacie, jak się nazywa i co teraz robi? Jego główny księgowy, pobierający miesięcznie kilkanaście tysięcy brytyjskiej emerytury działa tak kreatywnie, że konstytucyjny limit długu nie chroni naszych portfeli. Dlatego Republikanie będą działali na rzecz wpisania do Polskiej konstytucji limitu danin publicznych i podatków, które nie będą mogły przekroczyć w danym roku jednej trzeciej PKB. Czas, by Polacy odzyskali 1 maja – niech to święto będzie świętem pracy ludzi, którzy uważają, że 4 miesiące pracy na państwo wystarczy, bo 8 miesięcy chcemy pracować na nasze rodziny, na nasze dzieci!  

Republikanie wierzą w jednomandatowe okręgi wyborcze, bo wierzą, że politycy powinni służyć obywatelom i być odpowiedzialni. Tylko przy takiej ordynacji można w trakcie kadencji odwołać posła, który dla kolegów z partii zostawił swoich wyborców. To działa i Polacy coraz chętniej korzystają z tego uprawnienia! Wczoraj Bytom, dzisiaj Elbląg, jutro Warszawa! Chcemy mieć kontrolę nad naszymi przedstawicielami, chcemy głosować w na konkretnego człowieka – nie na partię!

Dwa lata jako poseł walczyłem o szersze otwarcie dostępu do zawodów. Gdy zaczynała się ta kadencja sejmu liczyliśmy, że zawodów o których wykonywaniu decydują urzędnicy bądź ludzie nie lubiący konkurencji jest 380 – najwięcej w Europie. Teraz na podpis prezydenta czeka ustawa szerzej otwierająca dostęp do 50. z nich. I jest to wielki sukces naszego środowiska, wielki sukces Republikanów! Podając, że jest tych zawodów 380, nie wpisaliśmy jednego, kluczowego dla zmian w Polsce – zawodu polityka. Przed nami stoi wielkie wyzwanie, jakim jest właśnie otwarcie dostępu do tego zawodu! By to zrobić, musimy obalić dwa filary obecnego systemu partyjnego: ordynację wyborczą i dotacje budżetowe dla partii politycznych! Jednomandatowe okręgi wyborcze skończą budowanie Polski platformersów, pisowców czy czerwonych!

Republikanie nie będą budowali w Polsce Irlandii ani Japonii. My będziemy terminowo budowali infrastrukturę, rozwiązywali problemy systemowo, tworząc projekty pokoleniowe oparte o długofalową strategię. Kalkulowane na lata! Nie tak, jak to ma miejsce dziś, perspektywą tylko następnych wyborów.  Ale przede wszystkim chcemy zdjąć ciężkie worki ze społeczeństwa!

Dziś tu na scenie byli przedstawiciele polskich przedsiębiorców. Ich słowa skierowane do polityków brzmiały – pomóżcie a nie wykańczajcie, a przynajmniej nie przeszkadzajcie! Są z nami na sali również rodziny, które przyszły tutaj z największym luksusem współczesnej Polski – dziećmi, których mamy dwa razy mniej, niż chcielibyśmy mieć, dwa razy mniej niż mają Polacy, którzy wyjechali do Anglii! My, Republikanie, wierzymy, że Państwo nie jest od budowania fabryk czy co gorsza od robienia dzieci, ale ma obowiązek tworzenia takich warunków funkcjonowania obywateli, żeby polityka względem przedsiębiorców i rodziny stała się nożycami odcinającymi balast z ich pleców. Jasne i niskie podatki, spójna i długofalowa polityka prorodzinna, brak sztucznych barier służących tylko temu, aby jakaś grupa zapewniła sobie wyłączność na zarabianie na obywatelach. To wszystko jest wykonalne. To wszystko stanie się w Polsce.

Są w naszym kraju celebryci, którzy świetnie żyją z tego jaka jest Polska, mówią, że naszą Ojczyznę trzeba kochać taką jaka jest, ale nie da się jej wyleczyć. Dziś tacy ludzie próbują kształtować morale Polaków i chcą zniechęcić nas do jakichkolwiek prób zmian. To im się nie uda, oni się mylą, głęboko mylą! Wierzymy, że Polska może być krajem, w którym nasze dzieci będą realizowały swoje marzenia, w którym godna praca będzie dostępna dla każdego, kto jest gotowy ją podjąć. Nasza wiara i podążająca za nią praca przełamią cynizm i lenistwo ludzi, którym wystarcza obecna Polska. Damy sobie radę z ludźmi, którzy mówią że w Polakom nie trzeba wielkich idei, że wystarczy ciepła woda w kranie. Bo przez tych ludzi ta woda jest coraz droższa. Mamy marzenia, mamy wiarę, wiarę w lepszą Polskę! Będziemy działać wbrew tym, którzy chcą nas przekonać, że polityka jest tylko dla leniwych, miernych ludzi, którzy nigdy nie pracowali poza polityką. Kiedy miałem 15 lat, to były te same twarze w polityce, które są teraz. Te same obietnice, te same problemy, te same oszustwa.

Wykop Skomentuj88
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale